Bibliotekos Kino erdvėje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis 

Šios dienos laukė ne tik bibliotekininkės, bet ir Kuršėnų jaunimas, kuris buvo pakviestas į susitikimą su poetu, publicistu, vaikų rašytoju bei teatro ir kino režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu.

Svečią pasikvietėme ne veltui. Vis sparčiau vykdant programos projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, Vytauto V. Landsbergio apsilankymas buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis. Atrodo, laiko turėjome tiek nedaug, tačiau viršijome visus lūkesčius – daugiau nei dvi valandos prabėgo tarsi 20 minučių.

8-9 klasių mokiniai su Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro neformalaus švietimo mokytoja Gintare Pučinskiene buvo sužavėti svečio iškalba, originalumu, mokėjimu užmegzti kontaktą su klausytojais.

Kadangi V. V. Landsbergis save pristatė kaip filmų režisierių bei kūrėją, todėl iš savo didelės patirties papasakoti tikrai turėjo ką.

Pirmiausia bibliotekos Kino erdvėje peržiūrėjome du svečio režisuotus ir kurtus filmus „Apie vieversį“ ir „Žemės broliai“. Tai 2017 metų vasarą pačių vaikų kurti filmai kūrybinėje stovykloje vaikams ir paaugliams „Dominyko atostogos“. Abiejų filmų pagrindinis akcentas – trumpas ir sunkus partizanų gyvenimas bei didelis troškimas išlikti gyvam ir grįžti pas savo artimuosius bei mylimąsias.

Filmas „Žemės broliai“ pasakoja apie legendinio partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto 1947 metų prasiveržimą iš okupuotos Lietuvos (kertant Sovietų Sąjungos sieną) į Vakarų Europą. Filmų aktoriai – 9-12 metų vaikai, kurie stebino savo sugebėjimais ir drąsa vaidinti geriau už suaugusiuosius. Jie taip įtikinamai ir jaudinančiai perteikė atokvėpio miške minutes, kai partizanai kūrė, dainavo, meldėsi ir svajojo. Norėdamas pasižiūrėti, ar yra talentingų jaunuolių tarp atvykusiųjų į susitikimą, svečias moksleiviams skyrė užduotį. Savanoriai turėjo čia pat per kelias minutes sukurti tokį scenarijų, pagal kurį būtų galima pastatyti filmą. Nors pradžioje moksleiviai ir buvo nedrąsūs, tačiau paskatinti V. V. Landsbergio įsijautė į savo vaidmenis ir mintys pradėjo lietis laisvai. Svečias tuo ir norėjo pasakyti, kad kartais mintys gimsta staiga ir netikėtai, ir aplinka gali būti tam visiškai nesvarbi.

Kai susitinki su tokiu ypatingu žmogumi, stengiesi išnaudoti kiekvieną minutę, tad ir klausimų svečiui turėjome ne vieną. O susitikimą jis užbaigė linkėdamas ugdyti savo smalsumą, nes visada įdomesni tie žmonės, kurie turi paslaptį.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts