Bibliotekai – Seimo nario Pauliaus Saudargo knygos

Vos prasidėjus kasmetinei akcijai „Knygų Kalėdos“, gruodžio 1-ąją Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka sulaukė LR Seimo nario Pauliaus Saudargo dovanų – bibliotekai padovanotos jo kartu su Goda Krukauskiene parašytos  knygos „Kovido frontas“ bei „Kalinio riba“.

Pastaroji, praėjusiais metais pasirodžiusi knyga, – apie lietuvių patirtis sovietiniuose kalėjimuose bei lageriuose. Šios knygos autoriai Paulius Saudargas ir Goda Krukauskienė 2018 metais debiutavo su knyga „Gulago partizanai“, kurioje dalijosi autentiškais didžiųjų sukilimų Vorkutoje, Norilske ir Kengyre dalyvių-politinių kalinių liudijimais.

Knygoje „Kalinio riba“ susijungia daugybė autentiškų Gulagą išgyvenusių žmonių istorijų su šiuolaikinio mokslo įžvalgomis. Remiantis liudijimais, istoriniais faktais ir moksliniais tyrinėjimais nagrinėjamos žvėriškos SSRS kalėjimų ir priverstinio darbo lagerių sąlygos, kuriomis kaliniai kas dieną artėjo prie ribos tarp šiapus ir anapus. Ribos, ties kuria balansuodavo ištisus mėnesius ar net metus. Daugelis ją peržengė. Šioje knygoje į Gulagą pažvelgiama lyg į eksperimentinį pragarą, kuriame buvo bandomos fizinės ir dvasinės žmogaus galimybių ribos.

Šiais metais išleista knyga „Kovido frontas“ – tai kovos su pasaulio dar neapleidžiančia pandemija kronika: paeiliui nuo 2019-ųjų gruodžio iki 2021-ųjų pavasario surinkta ir išsamiai išdėstyta įvykių seka, medikų, kariškių, savanorių pasakojimai ir susidūrimas su mirtimi kovojant dėl žmonių gyvybių Covid-19 įkarštyje. P. Saudargas ir G. Krukauskienė, patys būdami Lietuvos šaulių sąjungos nariais, iš arti matė priešakines linijas, kuriose medikai grūmėsi dėl kiekvieno reanimacijoje atsidūrusio paciento, ir savo patirtis sudėjo į bendrą knygą, norėdami skaitytojams papasakoti, kas iš tikrųjų dėjosi mūsų šalyje ir pasaulyje praėjusių metų užsikrėtimų piko metu.

Trumpai pristačius ir įteikus dovanas, Pauliaus Saudargo bibliotekoje laukė netikėta pažintis su partizanų ryšininke, politine kaline  bei garsiojo Kuršėnų vyniotinio recepto autore Eugenija Dragūniene. Kartu su ja svečiavosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus pirmininkė Marija Šadlauskienė. Autentiški prisiminimai, kuriais moterys noriai dalijosi, sugulė Seimo nario atmintyje ir galbūt pravers ateityje rašant naujas knygas.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts