Auksinio rudenio pradžia šiaurietiškojo ėjimo žingsniu

Pirmąją rudens savaitę Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės kartu su aktyviais bendruomenės nariais pradėjo šiaurieškojo ėjimo treniruotėmis.

Užsiėmimai prasidėjo

Gražų pentadienio rytą, Kuršėnų parke, rinkosi visi norintys, o sekmadienį – Kuršėnų „Pavenčių bendruomenės“ nariai. Aktyvūs gyventojai norėjo išmokti šiaurietiškojo ėjimo technikos, sužinoti privalumus ir pranašumus prieš įprastą vaikščiojimą ir kitas fizinio aktyvumo formas. Po vasaros atostogų, gyventojai su gera nuotaika linksmai žygiavo, pasitreniravo ant treniruoklių, pasidalino vasaros įspūdžiais ir geromis emocijomis.

Šiaurietiškas ėjimas – tai ėjimas naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Šios lazdos naudojamos tam, kad einant tinkamai judėtų ne tik apatinė kūno dalis, bet ir viršutinė. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti Jūsų fizinę būklę. Šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.

Nauda

Šiaurietiško ėjimo nauda:

• širdis dirba vidutiniškai 5-17 dūžių per minutę daugiau nei vaikštant paprastai;

• vidutiniškai 20 proc. didesnis energijos sunaudojimas, lyginant su paprastu vaikščiojimu;

• atpalaiduojami pečių ir kaklo raumenys, sumažėja skausmas juose;

• lavinami priekiniai ir užpakaliniai rankų raumenys, užpakalinė pečių juostos dalis, krūtinės raumenys ir dalis nugaros raumenų;

• sumažinama apkrova kelių sąnariams, – tai ypač naudinga žmonėms, turintiems viršsvorio ar sergantiems artritu;

• sudeginama apie 400 kalorijų per valandą, lyginant su 280 kalorijomis vaikštant paprastai;

• lazdos padeda palaikyti pusiausvyrą žmonėms, kurie turi su ja susijusių problemų.

Patarimai

Eiti reikėtų sąlyginai ilgai – nuo 30 iki 120 minučių. Pasirinkta trasa turėtų būti lygi.

Reikėtų palaikyti širdies darbą (pulsą) tarp 120 ir 150 dūžių per minutę.

Pasirinkus šiaurietišką ėjimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog egzistuoja tam tikra vaikščiojimo su lazdomis technika. Ji lengvai įsisavinama, kai moko profesionalas.

Kviečiame visus, norinčius išmokti šiaurietiškojo ėjimo, jungtis prie Šiaulių rajono Visuomenės sveikatos biuro šiaurietiškojo ėjimo asistenčių, vedančių treniruotes ir kiekvieną penktadienį 9 valandą ryto susitikti Kuršėnų miesto parke.

Pagal VSB inf.

VSB nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts