Atidaryta grafikos darbų paroda „Sugrįžimai“ 


Kuršėnuose atidaryta Dalios Gasienės grafikos darbų paroda „Sugrįžimai“. 

Geriausiai atidarytą parodą  ir autorę apibūdina žinomas dailininkas Petras Rakštikas, manome kad ir skaitytojams jos bus įdomios.

„Visą laiką dirbo sausos adatos technika. Sukūrė apie 100 kompozicijų. Nebuvo mokyta piešti, eskizuoti. Bijojau sugadinti talentingą žmogų. Jau pirmų užsiėmimų metu nustebino grafikos darbų originalumu ir labai keistais komentarais. Kiekvieną savaitę į užsiėmimą atsineša spaudai paruoštą grafikos darbo klišę. Jokiais paruošiamaisiais piešiniais, eskizais nesinaudoja. Visus siužetus laiko galvoje. Iš ten juos ima ir adata raižo ant organinio stiklo. Nėra ką patarti. Dalia mato ir savo regėjimus pateikia juodu ant balto. Murzinas darbas, bet grafikos pasaulyje autorė yra reto baltumo varna. Iš tokio kūrėjų mokėsi visa modernioji dvidešimt pirmojo amžiaus dailė. Jos piešinys mėgėjiškas, bet kompozicijos labai turtingos, nepakartojamos, originalios. Ritmiškai organizuotų linijų dariniai muzikalūs, dainuoja laumių, undinių, vaidilučių balsais Dalios parašytas giesmes. Lieka tik džiaugtis galutiniu rezultatu. Komentarai, pastabos tik po to, kai darbas atspaustas. Pamatę visi išsižioja. Vieni sako  „O“ , kiti – „OHO“, – sako menininkas.

Parodos autorę sveikino rajono vicemeras Česlovas Greičius, Seimo pirminnko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, draugai, kolegos, artimieji.

Parengta pagal rajono Kultūros centro inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts