Artėjančias šventes biblioteka pasitinka su ypatinga viltimi

Artėjančias gražiausias metų šventes Kalėdas ir Naujuosius metus Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pasitinka ypatingu laukimu – jau kitąmet Kuršėnuose, Vytauto g. 1, duris planuoja atverti rekonstruota Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Trijų aukštų rekonstruotas pastatas su amfiteatru bus pritaikytas visiems lankytojams, įrengtas liftas suteiks galimybę bibliotekoje lankytis žmonėms su fizine negalia, turintys regos negalią individualiose kabinose galės klausytis garsinių knygų, muzikos įrašų ar kino filmų garso takelių.

Bibliotekoje bus įrengtos ne tik erdvios dokumentų ir periodikos saugyklos, šiuolaikinės skaityklos vaikams ir suaugusiesiems, bet ir galerinė parodų bei renginių erdvė su multimedijos įranga. Moderni įranga šiuolaikiškai įrengtose erdvėse realiais pavers siekius organizuoti kamerinius kultūrinius ir edukacinius renginius. Biblioteka ypač džiaugiasi dėl mažųjų savo lankytojų – jiems numatyta įrengti atskirą žaidimų kambarį, kuriame galės susiburti ir laiką leisti mamytės ir tėveliai su mažiausiais vaikais.

Bibliotekos lankytojų kultūriniam laisvalaikiui praleisti biblioteka galės pasiūlyti keletą audiovizualinių skaityklų, kuriose bus ne tik literatūra, bet ir garsiniai dokumentai, naujausios IT priemonės ir kita technologinė įranga pasitarnaus skaitmeninio raštingumo ugdymui, užtikrins tinkamą prieigą prie pasaulio duomenų bazių. Nauja biblioteka bus strategiškai kur kas patogesnėje vietoje, nuo apžvalgos terasos atsivers įspūdinga panorama su vaizdu į Ventos upę.

Džiugu, kad ilgą laiką tolima atrodžiusi svajonė įsikurti buvusiame universalinės parduotuvės pastate įgauna realų pagrindą – šiuo metu intensyviai vykdomi vidaus ir lauko darbai, sprendžiami interjero dizaino klausimai. Įsikūrus naujose patalpose ne tik pagerės bibliotekos įvaizdis, bet ir sutvarkyta infrastruktūra žymiai pagerins šios Kuršėnų miesto teritorijos patrauklumą.

Viešosios bibliotekos misija – būti bendruomenės telkties ir informacijos centru, teikiančiu gyventojams prieigą prie dokumentų fondo ir pasaulio duomenų bazių per šiuolaikines informacijos ir telekomunikacijos technologijas. Rajono savivaldybės viešosios bibliotekos paskirtis būti metodiniu, kraštotyriniu, informaciniu ir dokumentų komplektavimo darbą vienijančiu centru. Kadangi dabartinė viešoji biblioteka dėl patalpų stokos negalėjo atlikti šalyje įprastos viešosios bibliotekos funkcijų, kitąmet duris atversianti moderni biblioteka bus pažangus žingsnis užtikrinant gyventojų lavinimo, kultūrinius ir bendravimo poreikius.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas, vyresnioji specialistė raštvedybai Rima Vilkienė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts