Kairė nežino, ką daro dešinė…

Kuršėnuose, pakeitus komunalinių atliekų surinkimo vietą, tarp gyventojų kilo nepasitenkinimas. Vieni jų kaltino UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, kiti – miesto seniūniją. Ažiotažas kilo ir socialiniuose tinkluose. Nusiskundimų sulaukė ir redakcija. Pradėjus domėtis šia istorija, paaiškėjo neįtikėtinos aplinkybės.


Gyventojai piktinosi

Į redakciją kreipėsi L. Ivinskio gatvės 9-ojo namo gyventojai, kurie skundėsi, kad be jokio įspėjimo buitinių komunalinių atliekų konteineriai buvo perkelti į bendrą aikštelę prie L. Ivinskio gatvės penktojo namo.

„Mūsų name gyvena ir sunkiai vaikščiojančių garbaus amžiaus žmonių, kuriems sunku nueiti, kad ir porą šimtų metrų iki aikštelės. Netoli namo aikštelė buvo patogi ne tik jiems, bet ir gyventojams, skubantiems į mokymo įstaigas, darželį, turgų ar autobusų stotį, nes tai buvo pakeliui. Dabar konteineriai buvo iškelti arčiua Vilniaus gatvės. Kodėl buvo taip padaryta nepasitarus su visais mūsų namo ir kiemuose esančių namų gyventojais?“, – sakė moteris.

Sulaukta skambučio ir dar iš vieno skaitytojo. Vyras sakė nesuprantantis, kam reikėjo perkelti iki tol, kol nėra įrengti pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai.

„Išvežti konteinerius išvežė, tačiau paliko tokią betvarkę, kad net žodžiais negali apsakyti. Skambinom į seniūniją, tačiau tvarkančių taip ir nesulaukėm. Kodėl pas mus vežimas stumiamas priekyje arklio. Būtų įrengę žadėtus konteinerius, tuomet prašom – tegul veža senuosius, o dabar – vaizdas pribloškiantis – palikti vėjyje nešiojami popieriai, maišeliai, didžiulė krūva žaliųjų atliekų“, – piktinosi vyriškis,

Ažiotažas socialiniuose tinkluose

Nemažas ažiotažas kilo ir socialiniuose tinkluose. Socialinėse paskyrose lankytojai dalijosi konteinerių stovėjimo aikštelės nuotraukomis, aiškino apie tai, kad seniūnijos valdininkams nusispjauti į žmonių pageidavimus.

„L. Ivinskio gatvėje prie daugiabučio Nr. 6  (turi būti Nr. 9) buvo trys šiukšlių konteineriai. Komunalinis du panaikino, dabar super vaizdelis…“, – rašė socialinės paskyros lankytojas         Rimantas.

„Šiuo metu konteinerio neliko nė vieno. O šiukšlės liko. Moteris (tikriausiai kažkurio namo gyventoja) rankomis renka šiukšles ir deda į didelį maišą“, – dalijosi komentaru lankytoja Nida.

„Darys požeminius. Aišku reikėtų pirma juos padaryt ir tik po to naikint senus. Manau, kad Kuršėnų miesto valdžia per mažai skelbia informacijos visuomenei!“, – teigė vaizdą pakomentavęs Albinas.

Prie diskusijos vėl grįžęs Rimantas teigė: „Sumautas reikalas atsitiko. 87 metų senutė turi nešti šiukšles 200 metrų iki sumauto konteinerio? Ką mąsto seniūnas? Manau, gerbiamas seniūne, padėk tiems senukams su šiukšlėmis, būk geras išnešk“.

Tačiau į šį ažiotažą socialiniame tinklalapyje seniūnija nereagavo.

Kreipėsi patys gyventojai

Paaiškinti, kur dingo konteineriai ir kieno nurodymu, „Kuršėnų krašto žinios“ paprašė UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktoriaus Vytauto Budrio.

Pasak jo, konteineriai į bendrą aikštelę buvo nuvežti Kuršėnų miesto seniūnijos prašymu.

„Iš miesto seniūnijos mes gavome raštą, kuriame nurodoma, kad į seniūniją kreipėsi 28 L. Ivinskio gatvės devintojo namo gyventojai, kurie prašė perkelti šalia jų namo stovinčius tris konteinerius, iš kurių vienas skirtas žaliosioms atliekoms, į bendrą konteinerių aikštelę. Tą mes ir padarėm, nes išvežimus užsakinėja seniūnija“, – tvirtino direktorius.

Pasak miesto seniūno Vytauto Gedmonto, gyventojai patys prašė perkelti konteinerius, nes neva atliekų konteineriai skleidžia nemalonų kvapą, dažnai atliekų maišai paliekami prie konteinerių, neišvežamos žaliosios atliekos.

„Šioje vietoje pusiau požeminė aikštelė tikrai nebus įrenginėjama. Šiame rajone užteks ir vienos aikštelės. Dabar mes mieste pastatėme konteinerius žaliosioms atliekoms, todėl gyventojų prašome į šiuos konteinerius nemesti buitinių atliekų, nes perrenkant atliekas, brangsta jų išvežimo kaina, o žaliąsias atliekas mes vežame reguliariai“, – teigė seniūnas.

Tačiau, kodėl apie priimtą sprendimą perkelti konteinerius nebuvo informuoti likusieji namo gyventojai, nepasirašę prašymo?

Išvežti neskuba

Tačiau su tokiais seniūno teiginiais nenori sutikti J. Janonio gatvėje gyvenanti ponia Regina.

„Šalia mūsų namo yra konteinerių stovėjimo aikštelė. Žaliųjų atliekų konteineris pilnas prigrūstas žolės, medžio šakų, tačiau jo jau apie mėnesį laiko taip niekas ir neišveža. Atvežtų didelį konteinerį ar pastatytų dar vieną, nes juk gėlynuose prie daugiabučių piktžolės auga greičiau nei gėlės, o ir artėja laikas pjauti žolynus. Kai pernai rudenį žaliosiomis atliekomis užpildėme konteinerį, tai išvežė tik šiemet pavasarį. Komunalininkai truputį privengia ir konteinerių aikštelę po išvežimo sutvarkyti. Dažnai palieka po savęs pabirusias komunalines atliekas ar patingi sukrauti į mašiną netilpusias į konteinerį žaliąsias atliekas, kurios sukrautos greta konteinerio“, – pasakojo moteris.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts