Noras išgerti išjungia visus saugiklius, apsaugančius aplinkinius nuo koronaviruso platinimo

Šiemet, net neįpusėjus sausiui, Šiaulių apskrities policija pradėjo jau penkis ikiteisminiu tyrimus dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo. Šis baudžiamojo kodekso straipsnis nurodo, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Visi pradėti ikiteisminiai tyrimai susiję su alkoholio vartojimu ir dėl to išnykusiu atsakomybės bei elementaraus žmogiškumo jausmu. Žmonės, kuriems buvo diagnozuotas „Covid 19“, virusus sėjo į dešinę ir kairę, nuolat girtaudami kompanijose ir neribodami savo savo judėjimo po miestą. Juos pažįstantys žmonės kraupo ir kreipėsi į policiją, kad tokie asmenys būtų sustabdyti ir tuo pačiu sustabdytas viruso platinimas.

Įtarimai dėl šios nusikalstamos veikos pareikšti 21-nerių metų šiauliečiui, apie kurio saviizoliacijos pažeidimus paaiškėjo praėjusių metų gruodžio 28 d., kai policijos pareigūnai buvo iškviesti dėl triukšmo J. Basanavičiaus g. bute. Čia buvo rasti du girtaujantys asmenys, iš kurių pasakojimų paaiškėjo, jog išgertuvių metu jie sukonfliktavo. Vienas (1,56 prom.) jų dėl sumušto veido buvo nuvežtas į ligoninę medikų apžiūrai. Paaiškėjo, kad nukentėjusiajam prieš kurį laiką buvo nustatyta „Covid 19“ liga ir jam privaloma griežta saviizoliacija. Tačiau vaikinas nusispjovė į šią prievolę ir neatsisakė gyvenimo malonumų. Už tai dabar jų bus dar mažiau, nes jo elgesį vertins teisėtvarkos institucijos. 34 metų Šiaulių gyventojo elgesiu piktinosi jo pažįstami, matydami, kaip jis sirgdamas vaikšto po parduotuves, o vakarus leidžia vieno Žemaitės g. rūsyje sugėrovų kompanijoje. Pareigūnai jį tame rūsyje ir surado. „Covid 19“ sirgo ne tik jis, bet ir du jo vaikai. Išslinkęs iš tokio ligos židinio į miestą, vyras virusą platino aplinkiniams. Ir tai darė sąmoningai, žinodamas, kad serga šia užkrečiama liga. Už tai, kad sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, vyrui irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu – tai jau trečias Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų jam atliekamas ikiteisminis tyrimas, kiti du – dėl vagysčių.

Šiaulių tyrėjų akiratyje atsidūrė ir 35 Telšiuose gyvenantis vyras. Pareigūnai sausio 5-ąją dėl jo netinkamo elgesio buvo iškviesti į Šiaulių autobusų stotį, kur neblaivus telšiškis kabinėjosi prie žmonių, juos koneveikė. Sulaikytajam buvo nustatytas 1,4 prom. girtumas ir paaiškėjo, kad jis yra pasišalinęs iš Šiaulių ligoninės užkrečiamųjų ligų skyriaus. Čia jis atsidūrė, kai buvo atvežtas pas Šiaulių medikus dėl psichiatro paslaugų. Patikrinus, ar telšiškis neserga „Covid 19“, atsakymas buvo teigiamas. Vyrui ne tik surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl girto pasirodymo viešojoje vietoje bei nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pavojaus kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga sudarymo.

Radviliškio rajono policijos pareigūnai dėl analogiškos veikos sausio 3 d. sulaikė 34 metų Šeduvos gyventoją. „Covid 19“ segantis vyras virusų atnešė į maisto prekių parduotuvėje. Į ją saviizoliacijoje turintis būti šeduvis atėjo ne alkio kamuojamas, o ištroškęs alaus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis parduotuvėje sirgdamas lankėsi ir kitomis dienomis. Taip pat – nusipirkti alkoholio.

Dar viena viruso skleidėja buvo nustatyta, kai Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnai buvo iškviesti į Piktmiškio g, dėl smurto artimoje aplinkoje. Šeimyninio konflikto dalyvė pakvietė šalia gyvenančią savo seserį, kad ši paimtų vaiką, nes jai su vyru tes važiuoti į policijos komisariatą. Nepaisydama, kad čia buvo pareigūnai, 43 metų sesuo atėjo net nedėvėdama kaukės ir čia kurį laiką šeimininkavo. Tyrimo metu paaiškėjo, kad ji čia lankėsi, sirgdama „Covid 19“ ir būdama informuota, jog negali išvykti iš namų, lankytis viešose vietose, bendrauti su žmonėmis, kad nekeltų pavojaus kitiems asmenims ja užsikrėsti.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts