Apžiūrėtos būsimos atliekų aikštelės Kuršėnuose

Mūsų rajone rengiamasi įrengti pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles. Ruošiantis šiam darbui Kuršėnų miesto gyventojams buvo surengta ekskursija į Naująją Akmenę. Po apsilankymo kaimyniniame rajone, buvo apžiūrėtos ir būsimų aikštelių vietos Kuršėnuose.

22 aikštelės – rajone

Šiaulių rajone ruošiamasi rengti pusiau požemines atliekų aikšteles Kuršėnuose, Ginkūnuose, Kužiuose. Yra parengti projektai, kuriuose yra numatytos pusiau požeminių aikštelių vietos, kurios yra derintos su seniūnais, gyventojais.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Renatos Ulvydienės teigimu, pirminė šių aikštelių schema Šiaulių rajone buvo parengta 2015 metais, o 2016 metais šios vietos buvo patvirtintos rajono Tarybos sprendimu. Pagal tas schemas projektuotojai projektavo visas pusiau požemines aikšteles, tačiau dėl kelių vietų gyventojams vis tik buvo iškilę dvejonių.

Pasak vedėjos, pusiau požeminėms aikštelėms įrengti yra privalomi keli kriterijai – jos turi būti įrenginėjamos valstybinėje žemėje, toje vietoje neturi būti požeminių komunikacijų, iki artimiausio gyvenamojo namo turi būti ne arčiau, nei 10 metrų, taip pat tokios aikštelės neturėtų būti įrenginėjamos tokiose vietose, kur gyventojams reikėtų atliekas nešti toliau, nei 150 metrų.

 „Pirmiausia, tokioms aikštelėms privalo būti išlaikyti reikalavimai, kurie yra nustatyti Aplinkos ministerijos. Savivaldybė privalo užtikrinti atliekų rūšiavimą, o noriu/nenoriu – ne argumentas, tiesiog žmonės nerimauja tik dėl nežinojimo. Todėl ir rengėme išvyką į Naująją Akmenę, kad žmonės savo akimis pamatytų, o ne vadovautųsi gandais ir nepagrįstais argumentais“, – teigė vedėja Renata Ulvydienė.

Apžiūrėjo pasirinktas vietas

Iš kelionės į Naująją Akmenę grįžę kuršėniškiai drauge su Kuršėnų miesto seniūnu Vytautu Gedmontu, Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydiene bei ŠRATC atstove Ernesta Ručinskiene apsilankė keliose vietose, kur planuojama statyti pusiau požemines atliekų aikšteles. Viena tokių vietų – tarp Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir daugiabučių gyvenamųjų namų. Specialistai apžiūrėjo ir šią vietą, ir siūlomą alternatyvą – Savivaldybės sklypą greta Kapų gatvės.

Susipažinti su Naujojoje Akmenėje įrengtomis pusiau požeminėmis aikštelėmis vyko ir keletas Kuršėnų Užmiesčio 3 namo gyventojų. Šio namo gyventojai iš pradžių manė, kad prie jų namo yra, jų akimis, geresnių vietų, nei numatytoji schemoje. Tačiau kelionėje paaiškėjo, kad schemoje numatyta vieta iš tiesų geriausiai atitinka visus kriterijus ir gyventojų emocijos nuslūgo.

Seniūnas V. Gedmontas vardijo, kad abejonių dėl parinktos vietos turėjo vieno Daugėlių gatvės daugiabučio gyventojai, nes pusiau požeminė atliekų aikštelė, numatyta – užims kelias automobilių stovėjimo aikštelės vietas, nes būtent šioje vietoje jai įrengti netrukdytų požeminės komunikacijos. Aistros rimsta, nes problema bus išsprendžiama naujomis automobilių stovėjimo vietomis. Svarstymai vyksta ir dėl kito Daugėlių gatvės daugiabučio, tačiau jau surastas kompromisas dėl J. Janonio ir L. Ivinskio gatvėse numatytų pusiau požeminių aikštelių.

Pagal rajono Savivaldybės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts