Apskrities keliuose vyksta krovininio transporto patikros

2018 m. kovo 21 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad Šiaulių apskrityje visą kovą vyksta krovinius gabenančių automobilių patikros keliuose. Tai – prevenciniai veiksmai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į įpareigojimą teikti išrašomų važtaraščių duomenis į Elektroninių važtaraščių sistemą (i. VAZ)*.

Paskutinės patikros metu kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais mokesčių specialistai atliko 6 krovininių automobilių patikrinimus. Važtaraščių duomenų teikimo ir krovinių gabenimo taisyklių  reikalavimų pažeidimų nenustatyta, važtaraščių duomenys į i.VAZ sistemą suvesti laiku ir tinkamai.

Nuo pat i.VAZ atsiradimo tokios patikros keliuose vyksta periodiškai visoje šalies teritorijoje, ne tik Šiaulių apskrityje. Kroviniai gali būti patikrinti bet kurioje vietoje, bet kuriame kelyje ir bet kuriuo metu VMI specialistų, dirbančių kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos (buvusios Valstybinės kelių transporto inspekcijos), muitinės ir policijos pareigūnais.

Vien pernai atlikta apie 2 tūkst. operatyvių patikrinimų** šalies keliuose. Iš jų – 263 bendri patikrinimai Šiaulių apskrityje su minėtomis institucijomis bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Surašyti 35 administracinio nusižengimo protokolai, iš jų 26 – už ataskaitų, deklaracijų ar kitų mokesčių administratoriaus funkcijoms įgyvendinti reikalingų dokumentų ir duomenų pateikimo tvarkos pažeidimas; 6 – už prekių gabenimą be dokumentų; 3 –  už komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimus. 8 atvejais informacija dėl nustatytų krovinių vežimo kelių transporto priemonėmis vidaus ar tarptautiniais maršrutais taisyklių  pažeidimų (kai važtaraščiuose pateikti ne visi privalomi rekvizitai) perduota nagrinėti atitinkamoms institucijoms.

Matome, kad logistikos veikla užsiimantys mokesčių mokėtojai atsakingiau vertina važtaraščių duomenų teikimą į Elektroninių važtaraščių sistemą (i.VAZ), – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Danutė Kulikauskienė, – tačiau patikrinimų rezultatai rodo, kad vis dar yra krovinių vežėjų, ignoruojančių nustatytus reikalavimus. Vis pasitaiko atvejų, kai kroviniai keliauja be dokumentų, sulaukiama kartais ir klausimų, o ką daryti, kai i.VAZ‘as neveikia? Visais atvejais pirmiausia mokėtojams paaiškiname, kaip ir kur reikia atlikti tam tikrus veiksmus.  Pernai patikrų Šiaulių apskrityje metu nepasitaikė nė vieno vežėjo, priversto pasinaudoti atsarginėmis priemonėmis,  kurios naudojamos, kai nepavyksta ar nėra galimybės prisijungti prie i.VAZ. Tačiau tokių ir dar vėlavusių užpildyti važtaraščių duomenis, registruotus per atsargines procedūras, 2017 metais Šiaulių apskrityje būta 62.

Šiaulių AVMI primena, kad atsarginė važtaraščių duomenų teikimo sistema a.VAZ pasiekiama dviem būdais: internetu, o nesant interneto ryšiui, gali būti siunčiama SMS užklausa trumpuoju telefono numeriu 1882. Taip pat svarbu nepamiršti, kad važtaraščio rengėjui atsarginių procedūrų priemonėmis užfiksavus krovinio gabenimo operacijos faktą, automatiškai yra sukuriamas ir elektroninis įrašas i.VAZ posistemyje. Per 3 darbo dienas, po atsarginės procedūros taikymo, o techninių sutrikimų atveju, po šių sutrikimų pašalinimo važtaraščio rengėjas turi pateikti visus aktualius važtaraščio duomenis i.VAZ.

Šiaulių AVMI atkreipia dėmesį, kad visa naujausia ir aktualiausia informacija skelbiama VMI interneto svetainės i.VAZ skiltyje http://www.vmi.lt/cms/i.vaz. Gyventojai, turintys informacijos apie įvairius mokestinius pažeidimus bei kitus mokesčių vengimo atvejus gali pranešti VMI Pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“.

 

* i.VAZ posistemis yra  Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos i.MAS dalis, kurios tikslas – mažinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, padėti užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą, mokesčių surinkimą ir mokesčių administratoriaus veiklos efektyvumą, diegiant išmaniąsias elektronines paslaugas ir perkeliant mokesčių mokėtojų ūkinių operacijų duomenų rinkimą, tvarkymą, valdymą ir teikimą į elektroninę erdvę.

** Jų metu nustatyta apie 300 pažeidimų, iš jų, atliekant patikras keliuose, 87 pažeidimus nustatė kartu dalyvaujantys kitų institucijų pareigūnai.  Dėl duomenų nepateikimo į  i. VAZ sistemą surašyti 256 administracinio nusižengimo protokolai (toliau – ANP). Per 2017 m. užfiksuota 13 nusižengimų dėl prekių ar krovinio gabenimo be dokumentų, taip pat surašant ANP.

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts