Aplinkosaugininkų ir policijos reidas Kurtuvėnų parke buvo rezultatyvus

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos darbuotojai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, reaguodami į daugkartinius gyventojų skundus, suorganizavo bendrą reidą po Kurtuvėnų regioninio parko apylinkes. Nustatytas asmuo, kuris neturėjo automobilio dokumentų, taip pat važinėjo automobiliu, kur tai daryti draudžiama.

„Sulaukdami gyventojų skundų dėl motorinių transporto priemonių, važinėjimo miškais, organizavome bendrą reidą kartu su policininkais. Šis reidas ir prevencinis, ir tikslinis siekiant užkardyti keturračių, bagių bei krosinių motociklų vairuotojų vykdomus Kelių eismo taisyklių ir aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus“, – teigė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Valentas Vaičiūnas.
Reido metu nustatytas asmuo, kuris automobilį vairavo be reikiamų dokumentų, dėl šių dokumentų neturėjimo policijos pareigūnai asmeniui surašė administracinio nusižengimo protokolą. Taip pat asmeniui skirta bauda už priemonių statymą miške bei važiavimą transporto priemone miškais, kur tai daryti draudžiama.

Kiti reido rezultatai džiuginantys, sustabdžius bagių grupei priklausančias tris transporto priemones, savininkai pateikė galiojančius bei tvarkingus dokumentus. Asmenys važinėjo keliukais, nežalodami miško paklotės. Taip pat patikrinti ir keli motociklininkai, atsakingai ir nepažeisdami galiojančių teisės aktų važinėjantys Kurtuvėnų teritorijoje.

„Atkreipiame dėmesį, kad lankymąsi miške reglamentuoja taisyklės. O įvažiuoti į mišką ir važinėti po jį, motorinėmis transporto priemonėmis, kinkomuoju transportu galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, reikia vengti užvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Leisdami laiką gamtoje, elkitės atsakingai, tvarkingai ir laikykitės priimtų taisyklių“, – teigė V. Vaičiūnas. 

Primename, kad už miško paklotės niokojimą gresia baudos iki 560 eurų. Taip pat reikės atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

O pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

ADD informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts