Girtų vairuotojų kaskadiniai triukai Kuršėnuose

Daug mačiusius Šiaulių apskrities policijos patrulių rinktinės patrulius vasario 8-osios naktį Kuršėnuose išvystas vaizdelis privertė sunerimti dėl galimų pasekmių – važiuojančiame automobilyje vyko ekipažo perdislokacija – vairuotojas, metęs vairą, ropojo ant galinės sėdynės, o šalia vairuotojo sėdėjęs keleivis perėmė vairavimą ir persėdo ant vairuotojo sėdynės.

Šitaip pasielgti „BMW 5“ automobiliu važiavę vaikinai sumanė, išvydę juos stabdantį ir paskui juos važiuojantį policijos automobilį. Patruliai į BMW atkreipė dėmesį dėl jo valstybinių numerių, kurie buvo švediški.

Išvydusiems stabdomame automobilyje vykstančius kaskadinius triukus, policijos pareigūnams kilo dar daugiau įtarimų. Kelkraštyje užspeitę BMW, prie jo vairo rado sėdintį 25 metų vaikiną, kuriam buvo nustatytas 1,83 prom. girtumas. Vaikinas iš Kužių, pastaruoju metu gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, su šios šalies teisėsauga visokių reikalų yra turėjęs ne kartą, tarp jų – ir už transporto priemonės vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Ant galinės sėdynės persiropštęs jaunuolis buvo 17-metis Kuršėnų gyventojas. Jam nustatytas 0,63 prom. girtumas. Nors jis dar nepilnametis, tačiau Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams gerai pažįstamas – baustas už alkoholinių gėrimų vartojimą, nesulaukus nustatyto 20 metų amžiaus, už amfetamino vartojimą, jam yra pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas.

Kadangi abu vaikinai vairavo neblaivūs, tad abiejų už vairavimą išgėrus laukia atsakomybė. Tik ji skirtinga. Teisės vairuoti neįgijusiam nepilnamečiui, kuriam nustatytas lengvas girtumas, surašytas administracinio nusižengimo protokolas, na, o automobilio vairą perėmusio daug girtesnio draugo laukia baudžiamoji atsakomybė, nes tokią numato įstatymas už vairavimą išgėrus, kai nustatomas girtumas virš 1,5 prom. Pirmasis buvo perduotas tėvams, antrasis atsidūrė areštinėje. Retorinis klausimas: ar verta buvo tokia auka, kuri draugo neišgelbėjo, o jį patį įklampino.

Kitas klausimas – kam priklauso švediškais numeriai paženklintas BMW. Iš pradžių sulaikytieji teigė, kad – niekam, po to nepilnametis nurodė, kad šį automobilį pirko jis ir, būtent, jis esąs transporto priemonės savininkas. Kiek ši informacija tikroviška, teks nustatyti įvykį tiriantiems tyrėjams.

Ir dar vienas rebusas: nepilnametis administracinio nusižengimo protokole nepripažino vairavęs automobilį, tačiau pridūrė – „labai gailiuosi“. Taip ir liko neaišku, ko gailisi – ar, kad būdamas girtas nevairavo automobilio?

Filmuotą medžiagą apie sulaikymą rasite čia: https://youtu.be/yk7YRXVrKXY

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts