Apie paskirtas administracines nuobaudas

Policija atkreipia gyventojų, manančių, kad galėjo padaryti administracinį nusižengimą, dėmesį.

Prisijungę prie elektroninių paslaugų sistemos Mano VMI, galite sužinoti, ar jums nėra paskirta administracinė bauda, o jei yra, sistemoje ją galite sumokėti. Beje, finansinių sunkumų turintys žmonės, negalintys laiku apmokėti baudos, privalo nedelsdami kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl mokėjimo atidėjimo ar jo išdėstymo dalimis.

Pabrėžiame, kad dalimis negali būti išdėstyta administraciniu nurodymu paskirta bauda, nes tai yra pasiūlymas asmeniui iki nurodyto termino susimokėti minimalią arba pusę minimalios baudos.

Kai administracinis nusižengimas fiksuojamas ne nusižengimo padarymu įtariamo asmens akivaizdoje, procesiniai dokumentai (administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu ar be jo, šaukimas atvykti į policiją) suformuojami Administracinių nusižengimų registre ir siunčiami asmenims (juridiniams ir fiziniams) elektroniniu paštu, jei asmenys elektroninio pašto adresą yra nurodę valstybės informacinėse sistemose ar registruose. Kai dokumentai Administracinių nusižengimų registre suformuojami automatiniu būdu, policijos pareigūnas juos surašant ir siunčiant tiesiogiai nedalyvauja.

Atkreipiame dėmesį, kad Administracinių nusižengimų registre automatiniu būdu suformuotas administracinio nusižengimo protokolas policijos pareigūno nėra pasirašomas.

Policija, siekdama išvengti nesklandumų dėl siunčiamos informacijos, prašo gyventojų valstybinėse informacinėse sistemose ar registruose (pvz., Mano VMI, Juridinių asmenų registre, e. pristatymo sistemoje) atnaujinti pasikeitusią kontaktinę informaciją, kad visi procesiniai dokumentai galėtų būti operatyviai siunčiami deklaruotu el. pašto adresu ar e. pristatymo sistemoje (į aktyvią pašto dėžutę). Tik taip asmuo gali laiku susipažinti su gauta informacija ir, naudodamasis el. paštu ar e. pristatymo paslauga, pateikti policijai atsakymus, prašymus, paaiškinimus ar kitus dokumentus.

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Total
0
Dalinasi
Related Posts