Žygis baidarėmis Minijos upe   

Kuršėnų mokinių sporto klubo „Flamingas“ neformaliojo švietimo grupės „Merginų futbolo plėtra“ narės trečius metus iš eilės išsiruošė baidarėmis, šį kartą Minijos upe. Jau įvyko žygiai Dubysos, Ventos upėmis.

Pagaliau sulaukėme vasaros! Šiemetiniai orai ginte gina į gamtą. Nuo ankstaus ryto vaikai su kuprinėmis būriavosi prie mokyklos – čia jų laukė ne tik šaltokas oras, bet ir saugaus elgesio instruktažas, sportinis inventorius, maistas ir kita.

Programoje dalyvauja 3-10 klasių mokinės, tad įveikti apie 16 kilometrų nuotolį vingiuotais ir akmenuotais Minijos slėniais baidarėmis – didelis iššūkis. Tuo labiau, kad net aštuonioms futbolininkėms tai pirmas kartas įsėsti į baidarę.

Žygis prasidėjo Cigonalių kaime. Įveikinėdami vingiuotąją Miniją judėjome pirmyn. Stovyklavietėse grūdinomės vandens procedūromis bei saulės voniomis, virėme „Šiurpos“ sriubą, žaidėme žaidimus, kaip dirbti komandoje, rinkome upėje išmėtytas šiukšles. Kai kam žygis tikrai bus įsimintinas: teko išmokti irklavimo paslapčių, kaip iš apvirtusios valties išsemti vandenį. Įgyta patirtis ir žinios padės mokiniams siekti užsibrėžtų tikslų ne tik moksle, bet ir asmeniniame gyvenime.

Iriantis tolyn upė vis platėjo. Vakarop pasiekėme Karteną. Visi pavargę, bet laimingi „pakrikštijome“ naujuosius baidarių sporto mėgėjus, kurie ne tik davė priesaiką, bučiavo irklą, bet ir pasižadėjo būti aktyvūs, neteršti aplinkos, gerai mokytis.

Dėkojame mūsų savanoriams Gediminui, Karoliui, Ugniui ir Raimondui, kurie merginoms pagelbėjo sunkiausiose situacijose – kuriant laužą, tempiant valtis, pilant iš jų vandenį.

Ši išvyka – tai Kuršėnų mokinių sporto klubo „Flamingas“ vykdomos neformaliojo švietimo programos „Merginų futbolo plėtra“ dalis. Visus metus vykusioje programoje dalyvavo 25 mokyklos merginos, kurios dalyvavo treniruotėse, varžybose, turnyruose ar išvykose. Vykdant programą įsigyta sportinio inventoriaus, aprangos. Šiais mokslo metais programa baigiasi, liko išvyka į Mažeikių stadioną, kur dalyvausime Lietuvos mergaičių futbolo čempionato rungtynėse su Mažeikių ir Klaipėdos komandomis. Rudenį vėl kibsime į darbą ir tęsime programą.

Romualdas JUODIS

Neformaliojo vaikų švietimo programos “Merginų futbolo plėtra” vadovas

Total
0
Dalinasi
Related Posts