Antžeminius atliekų konteinerius keičia pusiau požeminiai   

Mūsų rajone planuojama įrengti 22 aikšteles, kuriose bus pastatyti pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Tokios aikštelės numatytos Kuršėnuose, Ginkūnuose ir Kužiuose.

 

Pakeis dabartinius konteinerius

Pasak Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Renatos Ulvydienės, pusiau požeminiai konteineriai mūsų rajone įrengiami Savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšomis.

„Pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių įrengimas Šiaulių rajone yra viena iš projekto „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių rajone“, finansuojamo 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis, veiklų. Šios veiklos įgyvendinimui, 22 pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektavimui ir įrengimui reikės 840 520 eurų be PVM. 85 procentai reikalingų lėšų sudaro Europos Sąjungos parama, o likusius 15 procentų (126 078 euro be PVM) – Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Jau nuspręsta, kad 16 tokių aikštelių bus įrengta Kuršėnų mieste, viena Kužiuose ir penkios Ginkūnuose. Aikšteles planuojama įrengti iki šių metų pabaigos“, – sakė vedėja.

Aikštelėse bus pastatyti 106 pusiau požeminiai konteineriai. Vienoje tokioje aikštelėje stovės po keturis ar penkis konteinerius: vienas 5 kubinių metrų talpos mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineris ir trys 3 kubinių metrų talpos antrinių žaliavų surinkimo konteineriai popieriui, plastikui ir stiklui, o kai kuriose aikštelėse bus ir penktas konteineris – žaliosioms atliekoms.

Pasak R. Ulvydienės, Kuršėnuose pusiau požeminių konteinerių aikšteles planuojama įrengti Daugėlių gatvėje, vietoj esančių aikštelių, prie 61, 67, 80A ir 84 namų, Janonio gatvėje prie 3 numeriu pažymėto namo, L. Ivinskio gatvėje 1, Užmiesčio gatvėje 3, V. Dambrausko 10, V. Kudirkos gatvėje 30 ir 34, J. Basanavičiaus 18, Ventos gatvėje 75A. Dar keturios vietos kol kas neparinktos, nes jų įrengimui vietoj dabar esančių, trukdo požeminiai tinklai. Viena aikštelė bus įrengta Kuršėnuose. Ginkūnuose aikštelės numatytos Žeimių gatvėje 2A, 6, 8A ir 10 A. Kol kas dar tikslinama vieta Švedės gatvėje, nes įrengti ją dabartinėje vietoje taip pat, kaip ir Kuršėnuose, trukdo požeminiai tinklai. Dalis numatytų įrengti pusiau požeminių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių jau pradėtos projektuoti.

Pranašesni už įprastus

Jos žodžiais, pusiau požeminiai konteineriai – gerokai pranašesni už įprastus.

„Pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelės sumažina konteinerių kiekį, tarkime, pusiau požeminio konteinerio talpa 4-5 kartus viršija šiuo metu įprastų konteinerių talpą. Konteineriai montuojami giliau nei 1,5 metro nuo žemės paviršiaus. Kadangi konteineriai įkasti į žemę, dirvos temperatūra neleidžia daugintis bakterijomis ir konteineriuose esančios atliekos neskleidžia nemalonaus kvapo. Šiukšliavežei reikia juos tuštinti rečiau, ne tik dėl to, kad konteinerių tūris didesnis, bet ir dėl to, kad atliekos juose labiau susislegia. Taip pat konteinerių dangčiai yra lengvi ir patogūs, išvengiama vėjo išnešiojamų atliekų, paukščių, gyvūnų patekimo į konteinerį. Pusiau požeminių konteinerių įrengimas yra gana paprastas: pagal konteinerio dydį ir talpą iškasama duobė, kuri yra išbetonuojama, ir krano pagalba įstatomas konteineris“, – sakė vedėja.

R. Ulvydienė tikino, kad dėl naujai įrengiamų konteinerių gyventojams vietinės rinkliavos mokestis už komunalines atliekas nedidės.

„Konteineriai bus patogūs naudotis ir gyventojams. Jie bus apie 120 centimetrų aukščio, lengvas dangtis. Patogūs jie bus ir neįgaliesiems, nes prie jų bus įrengiamas praėjimas, privažiavimai invalido vežimėliuose sėdintiems neįgaliesiems. Vietos pusiau požeminių konteinerių aikštelėms buvo parinktos prie daugiabučių gyvenamųjų namų, ankstesnių aikštelių vietose bei atsižvelgiant į gyventojų skaičių, požemines komunikacijas.

Atsinaujins ir senos aikštelės

Įgyvendinant šį projektą bus atnaujinamos ir antžeminės komunalinių atliekų surinkimo aikštelės. Jų visame rajone išliks 170. Jose stovės 868 nauji konteineriai. Jie pakeis jau dabar moraliai pasenusius metalinius ar plastikinius konteinerius. Bus patogūs įmesti atliekoms, sandarūs, todėl mažės paukščių  ar gyvūnų patekimo į juos rizika.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts