Alkoholikų rojus Ventos pakrantėje

TEMA  


Kuršėnų miesto Ventos pakrantė pamažu tampa alkoholio mėgėjų vieta. Ant medžių pavėsyje įrengtų suoliukų nuo pat ryto čia renkasi girtauti mėgstantys asmenys.

 

Paventę okupuoja stikliuko mėgėjai

Į redakciją paskambinusi kuršėniškė (pavardė redakcijai žinoma) pasiguodė, kad prie Ventos upės įrengta poilsio vieta vasarą pamažu tampa alkoholio mėgėjų susibūrimo vieta.

„Saulėtomis dienomis jau nuo aštuntos ar devintos ryto ant suoliukų medžių paunksnėje pradeda rinktis stikliuko mėgėjai. Čia išvysi įvairaus amžiaus vyrus, o kai kada ir moteris. Su vaikais atėjusioms jaunoms mamoms čia nebelieka vietos. Vaikai matydami suaugusius, vartojančius alkoholį, o dažniausiai tai būna „bambaliuose“ atsineštas alus, klausinėja, ką čia dėdės veikia. Kai kurie alkoholio mėgėjai nuo išgerto per didelio kiekio net užmiega nugriuvę ant suoliuko. Vaizdas tikrai nėra malonus. Nemalonu čia ateiti ir vakarais, kai vyrai jau būna gerokai įkaušę. Tuomet ir atsineštas alus, ir keiksmažodžiai liejasi per kraštus“, – pasakojo kuršėniškė.

Pasak moters, anksčiau tiek girtaujančių čia nebuvo. Jų pagausėjo po to, kai pačiame miesto centre, šalia vieno iš didžiųjų prekybos centrų, buvo pradėtas pardavinėti alus išsinešimui.

„Nors tai nėra baras, tačiau darbuotojos dažnai leidžia vyrams išgerti nusipirktą alų, o jį išgėrus – vėl nusipirkti. Jei kuri nors darbuotoja neleidžia gerti vietoje, tai alaus mėgėjai su „bambaliais“ ir renkasi pavėsyje prie upės“, – aiškino moteris ir tvirtino, jog atėjusi pasivaikščioti su vaikais dažnai jaučiasi nesaugiai.

Sulaukta ir dar vieno skambučio. Paskambinusi jauna mama kvietė atvažiuoti ir patiems įsitikinti kokia ten vyksta betvarkė.

„Jau nuo pat ankstyvo ryto pilna girtuoklių. Atėję pasivaikščioti su vaikais turėjome jaustis kaip kokioje apsuptyje. Girtuokliams nesvarbu, kad tu su vaiku. Jie nieko nebodami atsisėda šalia ant suoliuko ir geria. Nejau miesto seniūnija to nemato? Kiek tai dar tęsis?“, – klausė moteris ir tvirtino, jog nuovados panaikinimas Kuršėnuose tikrai prie gero neprives.

Trukdė šienautojai

Tądien, kai lankėmės Kuršėnuose, Ventos pakrantėje, medžių paunksnėje sėdėjo vos keletas žmonių, kurie galimai vartojo svaigalus, tačiau išvydę fotografuojant, gana greitai pasišalino.

Pakalbinta atokiau sėdėjusi moteris su dviem mažais vaikais sakė, jog šiandien palyginti ramu.

„Gal tai todėl, kad nuo pat ryto šienaujama Ventos pakrantė. Saulėtomis dienomis su vaikais rytais čia ateinam dažnai, nes gyvenam netoliese stovinčiame daugiabutyje. Kieme vaikams nėra kur žaisti, nėra pavėsio, o čia vienas malonumas. Būtų…“, – pridūrė moteris ir metė žvilgsnį į nueinančius vyrus.

Pasak jos, jeigu seniūnija nesiims priemonių, šios poilsio vietos nebeliks.

Seniūnijai tai naujiena

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, jog apie tai girdintis pirmą kartą.

„Niekas iš gyventojų į seniūniją dėl šios problemos nesikreipė. Jeigu taip iš tikrųjų yra, tai paprašysim, kad policijos ekipažas dažniau pro čia pravažiuotų“, – sakė seniūnas.

Pasak jo, anksčiau stikliuko mėgėjai rinkdavosi prie rezistentų paminklo.

„Prie paminklo augo pušelės, kurios užstodavo juos nuo praeivių akių. Ir ko tik čia nebūdavo. Nespėdavom tvarkyti. Kai iškirtom pušeles, išgertuvių nebeliko. Dabar rado kitą vietą“, – aiškino V. Gedmontas.

Apie tai redakcija pasiteiravo ir rajono mero Antano Bezaro.

„Dar šiandien paskambinsiu policijos vadovams ir paprašysiu, kad abu objektus, o ypač pakrantę, dažniau patikrintų. Taip negali ilgiau tęstis, kad būtų girtaujama pačiame miesto centre, šalia vaikų“, – sakė meras.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts