Alkoholikų rojus persikraustė į centrą 


Pačiame Kuršėnų miesto centre, šalia prekybos centro, mažų parduotuvių bei miesto autobusų stotelės, įsikūręs alaus baras kelia nerimą miesto gyventojams, tačiau nei miesto valdžia, nei licencijas išdavusios institucijos problemų nemato.


„Kiaulidė“ miesto centre

Į redakciją paskambinę Kuršėnų miesto gyventojai pasiūlė atkreipti dėmesį į alaus barą barą pačiame miesto centre, kuriam negalioja jokie reikalavimai.

„Prie beveik trejetą metų vietoj buvusio mobiliųjų telefonų salono pačiame Kuršėnų miesto centre atsidarė alaus išsinešimui krautuvėlė. Pradžioje didelių nepatogumų nebuvo. Alus buvo gana brangokas, todėl „eiliniai“ miesto alkoholio mėgėjai jo negalėjo „įkąsti“. Tačiau jau po metų imta prekiauti kitos rūšies alumi, neretai buvo leidžiama jo išgerti ir vietoje. Pradėjus prekiauti pigesniu alumi, atsirado ir pastovūs klientai, kurie nusipirkę traukdavo į Ventos pakrantę ir orgijos vykdavo gamtos prieglobstyje“, – pasakojo skaitytojas.

Anot jo, po to, kai alus išsinešimui tapo alaus baru, betvarkė įgavo pagreitį.

„Jau nuo devynių ryto prie durų pradeda rinktis „ištroškusieji“. Nors bare vietos ir nedaug, tačiau vyrai, o kai kada ir moterys, net ir neturėdami visi atsisėsti vietų, gana greitai susiverčia vieną, kitą, trečią bokalą alaus. Išgėrus alaus, pradeda „šaukti gamta“. Va tuomet ir prasideda „cirkai“. Alaus bare yra tik vienas tualetas, skirtas personalui ir įrengtas už prekystalio. Neleidus barmenui juo pasinaudoti, visi skuba į gatvę“, – aiškino vyriškis.

Jo žodžiais, vieniems pavyksta nubėgti už kampo prekybos centro kieme, o kiti, ypač žiemos vakarais, nepasidrovi gamtinius reikalus atlikti net miesto autobuso stotelės paviljone ar tiesiog prie buvusio „Snoro“ bankelio.

„Vasarą nuo šlapimo kvapo tiesiog nosį riečia. Šiltesnę dieną nepraeisi per prekybos centro kiemą. Nuo apmaižiotų pastatų sienų sklinda toks kvapas, tarsi būtum prie srutų duobės. Nejaugi miesto seniūnija negali imtis priemonių, kad uždarytų šią karčemą, nepuošiančią miesto veido – Lauryno Ivinskio aikštės ir jos prieigų“, – teigė kuršėniškis.

Greta gyvenanti kuršėniškė redakcijai sakė, jog dėl iš prekybos centro kiemo sklindančio šlapimo kvapo, šiltais vakarais negali praverti lango.

„Nejaugi seniūnija negali priversti savininko pastatyti biotualetą. Ir kur žiūri Maisto ir veterinarijos pareigūnai? Juk jie irgi rašėsi ant leidimo atidaryti barą. Kiek dar tęsis ši betvarkė?“, – piktinosi moteris.

Faktai pasitvirtino

Redakcija nusprendė patikrinti šį skundą ir trečiadienio vakarą apsilankė Kuršėnuose.

Gerokai pavakary alaus bare vyko prekyba, nors lankytojų nebuvo daug. Buvo apsilankyta ir prekybos centro kieme. Kadangi buvo šilta diena ir visą dieną kaitino saulė, ore jautėsi stiprus šlapimo kvapas, jokio biotualeto nesimatė. Apžiūrint teritoriją iš už kampo pasirodė šlitinėjantis vyriškis, tačiau išvydęs fotografuojant, skubiai pasišalino. Buvo maždaug septinta vakaro, autobusų stotelės paviljone sėdėjo du stipriai išgėrę vyrai. Pro baro išėjo dar vienas vyras ir priėjo prie jų. Po to vienas iš vyriškių pasuko už kampo.

Turi reikalingus leidimus

Apie šį alaus barą ir sąlygas tokiems barams steigtis, jo turimas licencijas pasiteiravome Šiaulių valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje bei rajono Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriuje.

Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė „Kuršėnų krašto žinioms“ patvirtino, jog UAB „Ungo“ priklausantis alaus baras „Vir-alinė“ Kuršėnuose, Vilniaus gatvėje 2, turi visas reikalingas licencijas.

„Nuo 9 iki 22 valandos dirbančiam alaus barui išduota licencija prekiauti alumi išsinešimui ar klientams jį vartoti vietoje. Pagrindo neišduoti licencijos neturėjome, nes nebuvo jokių nusiskundimų ar draudimų šiai įmonei užsiimti tokia veikla“, – tikino vedėja.

Sąlygos sušvelnėjo

Pasak Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vyriausiosios specialistės-maisto produktų inspektorės Jurgitos Radušienės, norint gauti leidimus atidaryti alaus barą dabar yra sušvelninti reikalavimai.

„Nors reikalavimuose įrašyta, kad privalo būti du tualetai – darbuotojams ir klientams, tačiau vienoje iš sąlygų nurodyta, jog mažose patalpose  gali būti ir vienas tualetas, griežtai neribojamas ir patalpų dydis, stalų ar sėdimų vietų skaičius. Šio alaus baro savininkas žadėjo klientams lauke (prekybos centro kieme) įrengti biotualetą, kuriuo naudosis lankytojai“, – sakė J. Radušienė.

Pasak jos, po šio redakcijos signalo bus atliktas alaus baro patikrinimas.

Nusiskundimų ir pažeidimų nebuvo

Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė redakcijai tvirtino, jog dėl šio alaus baro nusiskundimų nebuvo.

„Seniūnija neišduota licencijų steigti alaus barų. Tai tvarko Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyrius. Todėl mes dažnai esame pastatomi prieš jau įvykusį faktą“, – tvirtino G. Karkalienė, paklausta, ar pats miesto centras yra vieta atsirasti tokiai įstaigai, kur šalia autobusų stotelė, bankomatai, kitos parduotuvės.

Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate taip pat buvo patvirtinta, jog nusiskundimų dėl alaus baro veiklos taip pat nebuvo gavę.

Skundėsi girtaujančiais Ventos pakrantėje

Dabar skaitytojams priminsime, jog apie šį alaus barą rašėme 2017 metų vasarą, kai jame buvo prekiaujama alumi išsinešimui.

Tąkart į redakciją paskambinusi kuršėniškė pasiguodė, kad prie Ventos upės įrengta poilsio vieta vasarą pamažu tampa alkoholio mėgėjų susibūrimo vieta.

„Saulėtomis dienomis jau nuo aštuntos ar devintos ryto ant suoliukų medžių paunksnėje pradeda rinktis stikliuko mėgėjai. Čia išvysi įvairaus amžiaus vyrus, o kai kada ir moteris. Su vaikais atėjusioms jaunoms mamoms čia nebelieka vietos. Vaikai matydami suaugusius, vartojančius alkoholį, o dažniausiai tai būna „bambaliuose“ atsineštas alus, klausinėja, ką čia dėdės veikia. Kai kurie alkoholio mėgėjai nuo išgerto per didelio kiekio net užmiega nugriuvę ant suoliuko. Nemalonu čia ateiti ir vakarais, kai vyrai jau būna gerokai įkaušę. Tuomet ir atsineštas alus, ir keiksmažodžiai liejasi per kraštus“, – pasakojo kuršėniškė.

Pasak moters, anksčiau tiek girtaujančių čia nebuvo. Jų pagausėjo po to, kai pačiame miesto centre, šalia vieno iš didžiųjų prekybos centrų, buvo pradėtas pardavinėti alus išsinešimui.

„Nors tai nėra baras, tačiau darbuotojos dažnai leidžia vyrams išgerti nusipirktą alų, o jį išgėrus – vėl nusipirkti. Jei kuri nors darbuotoja neleidžia gerti vietoje, tai alaus mėgėjai su „bambaliais“ ir renkasi pavėsyje prie upės“, – aiškino tuomet moteris ir tvirtino, jog atėjusi pasivaikščioti su vaikais dažnai jaučiasi nesaugiai.

Seniūnijai tai naujiena

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas tąkart sakė, jog apie tai girdintis pirmą kartą.

„Niekas iš gyventojų į seniūniją dėl šios problemos nesikreipė. Jeigu taip iš tikrųjų yra, tai paprašysim, kad policijos ekipažas dažniau pro čia pravažiuotų“, – sakė seniūnas.

Pasak jo, anksčiau stikliuko mėgėjai rinkdavosi prie rezistentų paminklo, o kai iškirtom pušeles, išgertuvių nebeliko.

Rajono meras Antanas Bezaras prieš beveik du metus taip pat žadėjo paskambinti policijos vadovams ir paprašyti, kad abu objektus, o ypač pakrantę, dažniau patikrintų, nes taip negali ilgiau tęstis, kad būtų girtaujama pačiame miesto centre, šalia vaikų.

Šiuos pažadus ir meras, ir seniūnas per dvejus metus, matyt, spėjo pamiršti.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts