Aktualu: apie paskirtas administracines nuobaudas

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad šalies gyventojai, kurie mano, jog galėjo padaryti administracinį nusižengimą, tarp jų ir Kelių eismo taisyklių pažeidimą (-us), prisijungę prie elektroninių paslaugų sistemos Mano VMI, gali sužinoti, ar jiems nėra paskirta administracinė (-ių) bauda (-ų). Šioje sistemoje baudą galima ir susimokėti. Be to, žmonės, kurie turi tam tikrų finansinių sunkumų ir negali to padaryti – susimokėti baudos, privalo nedelsdami kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Finansų ministerijos dėl mokėjimo atidėjimo ar jo išdėstymo dalimis.

Pabrėžiame, kad administraciniu nurodymu paskirta bauda negali būti išdėstyta dalimis, kadangi tai yra pasiūlymas asmeniui iki nurodyto termino susimokėti minimalią arba pusę minimalios baudos.

Procesiniai dokumentai (administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu ar be jo, šaukimas atvykti į policiją), kai administracinis nusižengimas užfiksuojamas ne asmens, įtariamo nusižengimo padarymu, akivaizdoje, suformuojami Administracinių nusižengimų registre ir išsiunčiami asmenims (juridiniams ir fiziniams) elektroniniu paštu, jei asmenys elektroninio pašto adresą yra nurodę valstybės informacinėse sistemose ar registruose. Kai dokumentai Administracinių nusižengimų registre suformuojami automatiniu būdu, policijos pareigūnas juos surašant ir siunčiant tiesiogiai nedalyvauja.

Atkreiptinas dėmesys, kad Administracinių nusižengimų registre automatiniu būdu suformuotas administracinio nusižengimo protokolas policijos pareigūno nėra pasirašomas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba, siekdama išvengti nesklandumų ir nesusipratimų dėl siunčiamos informacijos, prašo šalies gyventojų valstybinėse informacinėse sistemose ar registruose (pavyzdžiui, Mano VMI, Juridinių asmenų registre, E. pristatymo sistemoje) nuolat atnaujinti savo kontaktus, kad visi procesiniai dokumentai galėtų būti gaunami operatyviai deklaruotu elektroniniu pašto adresu ar E. pristatymo sistemoje (į aktyvią pašto dėžutę). Tik tada asmuo galės laiku susipažinti su gauta informacija, taip pat, naudodamasis elektroniniu paštu ar E. pristatymo paslauga, pateikti policijai atsakymus, prašymus, paaiškinimus ar kitus dokumentus.

Lietuvos kelių tarnyba

Total
0
Dalinasi
Related Posts