DAINŲ IR ŠOKIŲ ŠVENTĖJE BIBLIOTEKA SUŠVITO ORANŽINE SPALVA

Saulėtą šeštadienį, gegužės 19 dieną, Kuršėnuose nuskambėjo kas dveji metai organizuojama Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Vardan tos…“.

Gausioje šventėje, pritraukusioje daugybę kuršėniškių ir miesto svečių, dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Daugėlių gatvėje nusidriekusioje eisenoje, kuri šiemet pavadinta „100 metų atkurtai Lietuvai/437 metai Kuršėnams/Tarp aukštaičių ir žemaičių…“, bibliotekos kolektyvas išsiskyrė ryškiai oranžinėmis kepuraitėmis ir šventinę nuotaiką sukuriančiais oranžiniais balionais. Kartu su kitais pėsčiųjų ir motorizuotų priemonių eisenos dalyviais pasiekę Lauryno Ivinskio aikštę ten lauko palapinėje pristatėme bibliotekoje vykdomas edukacines veiklas.
Šalia bibliotekos įvaizdį reprezentuojančių oranžinių balionų debesėlio išrikiuotos interaktyvios knygos traukė mažųjų šventės dalyvių žvilgsnius ir tarsi priminė, kad šiuolaikinė biblioteka patraukli bet kokio amžiaus skaitytojui, o kad ji nebėra vien knyginės išminties saugotoja, rodo bibliotekoje vykdoma daugybė nemokamų patrauklių edukacinių paslaugų.
Vis dar didžiausio susidomėjimo tarp lankytojų sulaukia 3D pieštukai. Smagu piešinį popieriuje paversti pastatomu, pakabinamu darbeliu, kurį, žinoma, galima pasilikti atsiminimui. Nemažai norinčių buvo išbandyti ir kitą bibliotekos siūlomą naujieną – virtualios realybės, arba dar kitaip vadinamus 3D akinius. Šiuolaikiški trimačiai akiniai populiariausi buvo tarp jaunimo, bet galimybe pasimėgauti 3D vaizdu susigundė neretai ir vyresni šventės dalyviai.
Kokia šventė be žaidimų? Viešoji biblioteka, pristačiusi žaidimų stalą, pasiūlė šventės dalyviams net 4 žaidimus: pulą, futbolą, tenisą ir oro ritulį. Na, o mėgstantys ramesnę veiklą galėjo rinktis atpalaiduojamąją edukacinę paslaugą – kinetinio ir paprasto smėlio staliukus.
Šventėje „Vardan tos…“ dalyvavo ir savo leidyklos knygas lauko palapinėse pristatė Viešosios bibliotekos kviestos Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijai priklausančios leidyklos, tai: N. Petrošienės įmonė „Andrena“, UAB „Charibdė“, UAB „Lieparas“ bei A. Žandario įmonė „Žara“. Viešoji biblioteka džiaugiasi ir dėkoja leidykloms už dalyvavimą šventėje.

 

Rima Vilkienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios
bibliotekos vyresnioji specialistė raštvedybai

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts