Palangos Senojoje gimnazijoje surengta tradicinė vaikų ir jaunimo teatrų kolektyvų vasaros stovykla, kurios organizatoriai kuršėniškiai.
Vėl sukvietė Palanga
Į Palangos Senąją gimnaziją jau tradiciškai sugužėjo šeši vaikų ir jaunimo kolektyvai: ŠRSKC Kuršėnų teatras „Ikaras“ (vadovai Leontina ir Petras Valskiai), Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcinio centro lėlių teatriukas „Lėliukai“ (vadovė Rasa Poškienė ), Užvenčio kultūros centro vaikų dramos kolektyvas „Pepinukas“ (vadovė Ona Granickienė), Joniškio kultūros centro teatras „Bendraamžiai“ (vadovai Arvydas Butkus, Rasa Ripskienė), Šeduvos kultūros ir amatų centro vaikų teatras „Laumžirgiai“ (vadovė Izolina Stanulienė) ir ŠRSKC šiuolaikinių šokių grupė „Čip Čip“ (vadovė Gitana Ramanauskaitė).
Sėkmingai įsikūrę nakvynės vietoje visi susirinko į Palangos gimnazijos mažąją salę susipažinti vieni su kitais, pasiklausyti Palangos gimnazijos atstovų bei kolektyvų vadovų sveikinimų. Tradiciškai stovyklos organizatoriai Kuršėnų teatro „Ikaras“ vadovai įteikė kiekvienam kolektyvui šventinę ruginę ūkininkų Baristų duoną. Po nuostabaus susipažinimo, sveikinimų stovyklautojai perėjo prie vienos smagiausių stovyklos veiklų-edukacinės programos Palangos Gintaro muziejuje. Ten lyg iš naujo susipažino su gintaru, sužinojo jo gydomąsias savybes, ištyrinėjo pajūrio auksą pagal penkis aplinkos pažinimo požymius. Gintaro pažinimo įspūdžiai praturtino ir taip jau gana romantišką Palangos vaizdinį.
Poilsis prie jūros
Pirmąją stovyklos dieną tradiciškai vyko kolektyvų eisena iki Palangos tilto galo. Pasimėgavę stovyklos ritualais, prisiminimui visi fotografavosi saulėlydžio fone, statė vieną už kitą išradingesnes smėlio pilis ir maudėsi vėsioje Baltijoje.
Kas rytą stovyklautojai žygiavo prie jūros atlikti rytinės mankštos, kurią vedė vis kitų kolektyvų atstovai. Dienomis tarp įnirtingo darbo visi turėjo laiko, per kurį galėjo patyrinėti Palangą, išbandyti naujas atrakcijas, pasipliuškenti jūroje ir pailsėti. Vyko ir orientaciniai žaidimai, kuriuos stovyklautojams išmoningai vedė buvęs ,,ikarietis“, įmonės ,,Vakarų pramoga“ direktorius Tadas Račkauskis. Bandydami susiorientuoti klaidžioje Palangos gimnazijoje, stovyklautojai linksmai praleido laiką ir geriau susipažino vienas su kitu.
Vakarais buvo sveikinami vasarą gimę jubiliatai, buvo vėl ir vėl grožimasi besileidžiančia saule, ant skarelių rašomi linkėjimai atminčiai.
Kūrybiniai šiokiadieniai
Po įdomių, įtraukiančių veiklų stovyklautojai dirbo kūrybinėse laboratorijose. Šiemet stovyklos dalyviai turėjo unikalią progą dalyvauti kuriant filmą, susipažinti su kino kūrimo ,,virtuve“. Kino industrijų dirbtuvėles vedė kino režisierius, scenarijų autorius, Production House „ Munis“ įkūrėjas ir direktorius Marius Pocevičius, kino prodiuserė, kino prodiuserio asistentė, buvusi ,,ikarietė” Brigita Beniušytė (kino organizacija „Čiobreliai“ M-Films) ir Klaipėdos dramos teatro ir „Apeirono“ teatro aktorius, buvęs „ikarietis“ Ričardas Bartašius.
Jaunojo žurnalisto dirbtuvėles tradiciškai vedė Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, buvusi „ikarietė“ Jolita Vaičiulienė.
Visų laukė itin rimti kūrybiniai darbai. Stovyklautojai buvo užimti filmavimais, montavimais ir žurnalistiniais tyrimais. Kino dirbtuvėlių dalyviai kūrė du tikrus filmus. Na, o stovyklos žurnalistai vos spėjo suktis fiksuodami įvykius. Kino kūrėjai Brigita, Marius ir Ričardas visus suskirstė į dvi grupes: mažesnieji kūrė socialinę reklamą, o vyresnieji – trumpametražį filmą apie patyčių problemą.
Įdomu buvo viskas: nuo patalpų ir kitų filmavimo erdvių paieškos iki perteikiamų problemų analizės. Laikinose filmavimo aikštelėse vaikai ne tik suformulavo ir analizavo skaudžias socialines temas, bet ir pamatė, kaip pasinaudojant kino meno įrankiais tokios skaudžios aktualijos tampa įtaigios žiūrovams. Kontrastas tarp kino kūrimo proceso buitiškumo ir galutinio rezultato pravėrė kino meno paslapties šydą, leido suvokti, kiek išminties ir talento reikalinga šiam kūrybos procesui.
Iki kitų metų!
Stovyklos uždarymo renginyje parodyti filmai sujaudino ir dėl savo aktualaus turinio, ir dėl suvokimo, kad rezultatas sukurtas dalyvaujant ne kino aktoriams, o tiesiog šauniam jaunimui. Jaunieji kino režisieriai Brigita, Marius ir Ričardas maloniai stebėjosi rezultatu, džiaugėsi, kad kūrybingas ir socialiai jautrus jaunimas taip greitai suvokė ir problematiką, ir filmavimo aikštelės specifiką. Sukurti filmai galės būti ir puiki mokomoji medžiaga. Jaunosios žurnalistės Liveta Jareckaitė, Ugnė Lideikytė, Goda Dijokaitė, Inesa Žukauskaitė, Aušrinė Ivanavičiūtė stovyklos pabaigoje pristatė ir rimtas naujienas, ir užfiksuotus nuotykius, padovanojo kolektyvams po egzempliorių ,,Svajoklių naujienų“.
Visi kolektyvai nuoširdžiai dėkojo stovyklos organizatoriams Leontinai ir Petrui Valskiams bei koordinatorei Jolitai Vaičiulienei. Dalyvių paklausus, ar dar reikia kitąmet organizuoti tokią stovyklą, atsakymas buvo aiškus – taip, be abejo. Kūrybinės patirtys, įgytos žinios, jūros magija, nauji draugai – tai itin prasminga pilnaverčio jauno žmogaus formavimo patirtis.
Jolita VAIČIULIENĖ