Išrinkta  geriausia Šiaulių apskrities  policijos komanda

Siekiant skatinti Šiaulių apskrities  policijos pareigūnus gerinti profesinį pasirengimą, siekti geresnių darbo rezultatų, gilinti žinias, taikyti jas praktinėje veikloje, stiprinti drausmę ir tarpusavio santykius, kelti darbo ir asmeninės kultūros lygį, gegužės 30–31 dienomis Šiauliuose vyko konkursas  geriausiai policijos pareigūnų komandai nustatyti.

Konkurse dalyvavo 7 komandos, kurių kiekvieną sudarė tyrėjas, du patruliai ir vienas  atstovas iš  vadovybės. Po dviejų dienų trukusio įvairių užduočių maratono  geriausia Šiaulių apskrities  policijos komanda pripažinta jungtinė Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bei Patrulių rinktinės komanda, kurios nariai – Patrulių rinktinės kuopos vadas Aivaras Navickas ir vyriausioji patrulė Neringa Slavinskaitė bei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Andrius Bagdonas ir  postinis Romas Stašauskis.

Konkurso rungtys buvo sudarytos iš situacijų ir užduočių, susijusių su tiesioginiu policijos pareigūnų darbu, policijos taktika, komandiniu darbu, orientavimusi, reagavimu, veikla įvairiose situacijose bei bendromis žiniomis, tačiau daugumoje  jų buvo užslėptas netikėtumo faktorius. Tad pareigūnams vien žinių neužteko, teko įjungti ir loginį mąstymą bei savitvardą, kad pašaliniai dirgikliai neišmuštų iš vėžių, vykdant užduotį.

Pavyzdžiui, norint atlikti šaudymo užduotį, taiklios akies ir  stabilios rankos neužteko. Pirmiausia, reikėjo patekti į šaudyklą. Prie jos durų pareigūnus užpuolė aršiai lojantis šuo. Nors gyvūnas buvo laikomas už pavadžio, tačiau jo alsavimas ir urzgimas  sprindžio atstumu pareigūnams sukėlė adrenalino pliūpsnį. „Šuns“ testą    įveikusių pareigūnų laukė kitas netikėtumas – šaudyklos durys buvo užnarpliotos viela. Kas vielą lupo rankomis, kas sumojo grįžti prie netoliese palikto tarnybinio automobilio ir atsigabenti jame esantį krepšį su įvairiais  įrankiais – tai buvo momentinis komandos apsisprendimas. Pastato viduje, pakelyje į šaudyklą, praėjimą užtvėrė didžiulė spinta. Dauguma konkurso dalyvių, norėdami atlaisvinti kelią,  ją jėga tempdavo į šoną, tačiau, pasirodo, tiek jėgų eikvoti nereikėjo – tereikėjo atverti jos duris ir žengti per spintą, nes galinės sienelės  joje nebuvo.

Ekstremalaus vairavimo rungtis tapo darnaus komandinio darbo ir tikslaus abipusio supratimo  patikra. Vairuoti pareigūnams teko nedideliu greičiu, tačiau uždengtomis akimis. Šalia einantis komandos narys buvo šturmanu ir  davė  komandas, kaip apvažiuoti kliūtis, jų nekliudant. Tuo metu kiti du komandos nariai, sėdėję ant galinės automobilio sėdynės, tokiomis ekstremaliomis sąlygomis turėjo atlikti  kelių eismo taisyklių testus.

Nusikalstama veika įtariamų asmenų sulaikymo rungtyje, kuri vyko Dainų g.  esančiose Šiaulių AVPK taktinio parengimo patalpose, ne visiems užteko pastabumo  įtariamojo apžiūros metu  rasti paslėptą peilį, nes pareigūnų dėmesys nukrypo į kitą, iš įvykio vietos pasprukusį asmenį. O pasirodo, kad pasprukusysis – niekuo dėtas ir su įvykdyta nusikalstama veika visai nesiejamas asmuo.

Loginių sprendimų rungčiai kiekviena komanda turėjo  20 minučių. Per tą laiką jie turėjo sugebėti įveikti užuominas ir pasprukti iš Paslapčių kambario, kuris  buvo įrengtas AVPK  Mokymų klasėje.

Antroji konkurso diena buvo skirta pareigūnų veiksmams įvykio vietoje vertinti ir orientavimosi rungčiai. Pastaroji rungtis apėmė didžiulę teritoriją. Konkurso dalyviams, ieškant žemėlapyje nurodytų kontrolinių punktų, automobiliais teko   klaidžioti po Šiaulių miesto bei rajono teritoriją ir surasti „pavogtą“ automobilį, suieškoti pakrūmiais išslapstytas raides bei iš jų sudėlioti logotipą, kuris, pasirodo, pareigūnams labai gerai pažįstamas  – „Ginti, saugoti, padėti“, ir atlikti dar keturias sumanumo reikalaujančias užduotis.

Komandos-nugalėtojos nariai apdovanoti piniginėmis premijomis, o visi konkurso dalyviai – atminimo dovanomis.

Nugalėtojų paskelbimo  ceremonijoje kalbėjęs Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas padėkojo ir konkurso rengėjams, ir jo dalyviams už aktyvumą.

–  Konkursas parodė, kad, dirbant komandoje, rezultatas visada bus teigiamas. Kiekvienas jūsų esate laimėtojas sau. Jau  vien dėl to, kad išdrįsote čia atvykti.

Komanda-nugalėtoja rugsėjo mėnesį atstovaus Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui respublikiniame geriausios policijos komandos  konkurse, kuris vyks Anykščiuose.

 

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/v7-kX5c7eV0

Nuotraukas rasite čia:https://siauliai.policija.lrv.lt/lt/naujienos/isrinkta-geriausia-siauliu-apskrities-policijos-komanda

 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts