Koronavirusui tolygūs sukčiai irgi kelia pavojų senjorų sveikatai

Šį savaitgalį dėl vienos ir tos pačios priežasties sveikata buvo sutrikdyta dviem šiauliečiams, gyvenantiems gretimuose Rasos g. namuose. Negalavimus senjorai patyrė ne dėl koronaviruso, bet dėl sukčių atakos.Abu jie garbaus amžiaus – 80 ir 88 metų, abu jie sulaukė telefoninio skambučio laidiniu telefonu, abu patikėjo policijos pareigūnais apsimetusiais sukčiais ir abu prarado savo santaupas – 800 ir 3000 eurų.

80-metis telefoninio skambučio sulaukė balandžio 25-osios rytą, grįžęs iš parduotuvės. Skambinusysis prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad pas jį gali būti netikrų pinigų, nes tokiais pinigais buvo išmokėtos pensijos. Nepažįstamasis porino, kad yra sulaikyta pinigų padirbinėtojų grupuotė, todėl vyras turįs pateikti savo turimus pinigus patikrinimui ir parašyti pareiškimą. Senjoras, pasiėmęs lapą popieriaus, uoliai surašė diktuojamą pareškimo turinį. Jam baigus tai daryti, pas senolį atėjo apsauginę kaukę  dėvintis  nepažįstamas vaikinas, kuriam vyras atidavė turėtus  800 eurų. Atvykėlis paprašė pateikti dar ir  asmens pasą. Kai juo nešinas vyras grįžo iš kito kambario „pareigūno“ pėdos buvo jau atvėsusios. Tada pagalbos sejoras puolė pas kaimynę. Tačiau buvo jau per vėlu. Moteris padėti tegalėjo raminančiaisiais lašiukais ir skambučiu į skubiosios pagalbos tarnybą.

Kitą dieną panašaus telefoninio skambučio sulaukė kitas Rasos g. gyventojas. Tik jam buvo pranešta, kad netikrų pinigų aptikta vieno prekybos tinklo parduotuvėje ir tyrimo metu nustatyta, neva, jis atsiskaitęs tais netikrais pinigais, kuriuos, įtariama, yra gavęs iš pensijas nešiojusių pašto darbuotojų. Dabar policijos pareigūnams esą būtina patikrinti, ar pas senolį nėra daugiau padirbtų pinigų. 88 metų vyras irgi surašė skambinusiojo diktuojamą prašymą dėl pinigų tikrumo ištyrimo.

Šįkart pinigų tikrinti atėjo dviese. Senolis jiems pateikė 3000 eurų. Tada jo buvo paprašyta atnešti vandens, kuris reikalingas ištirpinti cheminėms medžiagoms, būtinoms kupiūrų tikrinimo procese. Kai senolis grįžo su vandeniu, „tikrintojų“ su pinigais nebebuvo.

Prašome visų, perskaičiusių šias dvi liūdnas istorijas, apie jas papasakoti jūsų aplinkoje gyvenantiems senjorams ir įspėti juos netikėti telefonu skambinančiais žmonėmis, reikalaujančiais tikrinimui pateikti santaupas. Nei pareigūnai, nei banko darbuotojai į namus tikrinti pinigų nevaikšto. Na, o jei vis dėlto neramu dėl pinigėlių tikrumo pasidaro ir senjorai apsisprendžia susitikti su tokiais „tikrintojais“, tai vieni to tegul nedaro, o į susitikimą pasikviečia kaimynus ar artimuosius, kurie padės susiorientuoti situacijoje ir iškvies policijos pareigūnus iki atvykstant sukčiams, o ne jiems pasišalinus.                                             

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts