Žemės ūkio ministerijos valdomų valstybės įmonių laukia pokyčiai

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui sujungti tris valstybės įmones Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, Valstybės žemės fondą bei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą „GIS-Centras“ ir jų pagrindu įsteigti vieną naują valstybės įmonę – Žemės informacijos centrą. Šiam sprendimui dar turės pritarti Seimas.

Anot žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, sujungti Žemės ūkio ministerijai pavaldžias valstybės įmones yra tikslinga, nes konsolidavus IT kūrimo ir palaikymo funkcijas vienoje įmonėje, bus sutaupyta lėšų, nesidubliuos funkcijos ir teikiamos paslaugos. Planuojama atsisakyti iki 30 etatų bei dalies patalpų.

„Auditoriai nustatė, kad ministerijai pavaldžiose valstybės valdomose įmonėse trūko profesionalaus vadovavimo, vizijos, buvo priimami abejotini sprendimai. Norime, kad valstybės valdomos įmonės kurtų didesnę pridėtinę vertę ir naudą visuomenei“, – sako ministras K. Navickas.

Vyriausybė pasitarime jau patvirtino siūlymą privatizuoti valstybės valdomų bendrovių „Kiaulių veislininkystė“, “Panevėžio veislininkystė”  bei “Šilutės veislininkystė” valstybei nuosavybės teise priklausančias akcijas.

Žemės ūkio ministerija,  atsižvelgusi į įmonių audito ir išorės ekspertų studijų dėl genetinių išteklių užtikrinimo ir saugojimo galimybių šalyje rezultatus, pateiks sprendimus ir dėl valstybės valdomų bendrovių „Lietuvos žirgynas“, „Genetiniai ištekliai“ ir „Lietuvos veislininkystė“ tolesnės veiklos.

Taip pat bus įvertintos UAB „Šilutės polderiai“ reorganizavimo arba privatizavimo galimybės.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts