Susirūpinta Kuršėnų bažnyčios išvaizda

Spalio mėnesį vykusiame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai susirūpino Kuršėnų bažnyčios išvaizda.

Reikia ir dvasininkų prisidėjimo

Šiaulių rajono politikai pastebėjo, jog Kuršėnų bažnyčios išorė apšiurusi ir tikrai prastai atrodo. Posėdžio metu buvo pasiūlyta  pagelbėti bažnyčiai ir skirti lėšų jos remontui.

Pasak Tarybos nario R. Tamošaičio, prie bažnyčios gražinimo iniciatyvos turėtų  prisidėti ir dvasininkai – surinkti dalį lėšų remontui.

Iniciatyvos turi imtis bendruomenė 

Pasak Tarybos nario A. Jonuškos, iniciatyvos dėl bažnyčios fasado pagražinimo turi imtis bendruomenė. „Iniciatyvos dėl bažnyčios remonto turi imtis tikinčiųjų bendruomenė. Bendruomenė pati turi susiorganizuoti, paskaičiuoti, kiek  prisidėjimo lėšomis  reikėtų iš biudžeto ir su prašymu kreiptis į Tarybą“,- sakė A. Jonuška.

Gal pasekS kaimynų pavyzdžiu?

Analogiška situacija buvo susiklosčiusi ir kaimyniniame Radviliškio rajone. Atnaujinus Radviliškio bažnyčios duris,  tikintiesiems akis pradėjo badyti aptrupėjęs maldos namų fasadas. Parapijiečiai kreipėsi į Tarybos narius, prašydami atkreipti dėmesį į apgailėtiną išorinę bažnyčios pastato būklę. Tarybos nariai nuvyko apžiūrėti Radviliškio  bažnyčios fasado, o vėliau gavę klebono Tado Rudžio pritarimą, teikė  Tarybai siūlymą – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios remontui skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto. Šiam siūlymui buvo pritarta ir  bažnyčios remontui iš biudžeto skirta 30 tūkst. eurų.

„Be išorinės pagalbos pačiai parapijai tokius darbus atlikti būtų iššūkis. Visgi parapijiečių ekonominės galimybės nėra labai didelės“,- sakė Radviliškio bažnyčios klebonas T. Rudys.

Belieka tikėtis, jog ir Šiaulių rajono savivaldybės taryboje atsiras aktyvių Tarybos narių, kurie dėl  lėšų skyrimo Kuršėnų bažnyčios remontui kreipsis į Tarybą – tuomet  ir darbai galimai pajudėtų greičiau – kaip  pas kaimynus.

Agnė DAPKUTĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts