Rajono medikams – dar viena apsaugos priemonių siunta iš ministerijos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija šalies medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), paskirstė iš Kinijos atskraidintas apsaugos priemones ir aprangą, kurių šįkart išdalijama daugiau, nei 2,3 milijono vienetų. Didelė siunta įvairių apsaugos priemonių šią savaitę pasieks ir mūsų rajono savivaldybės gydymo įstaigas.

Rajono medikams skirta 2000 respiratorių, 2500 apsauginių akinių, 20 000 vienkartinių pirštinių, 10 000 medicininių kaukių, 1000 antbačių, 15 000 vienkartinių chalatų, 20 000 medicininių kepurių ir 1000 apsauginių kombinezonų.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad, siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

SAM nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts