Žarėnuose – kraštiečių šventė „Po tėviškės dangum“


Pirmadienį šimtamečiame Žarėnų parke vyko tradicinė kraštiečių šventė „Po tėviškės dangum“.

Dieną parke surengtos krepšinio, tinklinio varžybos, įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Ir vaikai, ir suaugusieji galėjo pasimokyti tapyti gamtoje, pasigaminti vėduoklių, sodo puošinių iš gipso, žiesti puodynes iš molio, išbandyti vaisių ir daržovių karvingą, krepšių pynimą, pasigrožėti iš Dargaičių kaimo atvežtomis alpakomis.

Vakare pagerbti savo kraštą mylintys ir gražinantys kraštiečiai, padėkota šventės rėmėjams: ūkininkams Gitanai ir Vytautui Petrokams, Snieguolei ir Petrui Dauniams, Arūnui Gedaminskui, Zitai ir Virgilijui Ivoškevičiams, Silvui Gedaminskui, UAB „Klauso ūkis“, UAB „Medrida“.

Pagrindinis šventės akcentas – per parką nešama Lietuvos vėliava, kuri net 100 metrų ilgio.

Žarėniečius sveikino, už gražius ir prasmingus darbus dėkojo Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, Žarėnų kaimo bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Jolanta Gedaminskienė.

ŠRSKC Šakynos filialo kultūros renginių organizatorė Sigutė Butvidienė sakė, jog ne aukšti kalnai, ne žali slėniai ar sraunios upės lemia krašto grožį, o paprasti žmonės savo kilniais darbais gražinantys savo tėviškę.

Šventėje užteko peno ir dvasiai, ir kūnui. ŠRSKC Šakynos filialo Žarėnų salės moterų klubas suėjimui išvirė net trijų rūšių sriubos: kopūstienės, bulvienės ir barštienės. Koncertavo skrabalų virtuozas („Skrabalmen“) Ramūnas Šileika, grupė „Gers“ iš Klaipėdos.

Sigutė BUTVIDIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai  

Gegužės 18-24 dienomis orai mažai kuo skirsis nuo praėjusios savaitės. Nors saulę danguje matysime dažnai, tačiau netrūks ir…
Skaityti daugiau

Gripas traukiasi

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiaulių apskrityje pastarąsias dvi savaites mažėja. Sergamumas mažėja Nacionalinio…