Ginkūnų lopšelis-darželis ugdytinių meniniais gebėjimais garsėja ne tik Lietuvoje

Ginkūnų lopšelis-darželis, daugiau nei prieš 20 metų pasirinkęs meninę kryptį, kasmet džiaugiasi vaikų pasiekimais ir laimėjimais.

Pasirinkta kryptis – menas

Ilgametė darželio direktorė Elvyra Venckutė sako, jog negali atsidžiaugti, kai darželio ugdytinių kūrybiniai darbai yra puikiai vertinami Lietuvos ir užsienio šalių kūrybiniuose konkursuose. O baigę Ginkūnų darželio vaikai yra laukiami ir vertinami Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.

Ginkūnų lopšelio-darželio direktorė džiaugiasi, kad prieš 22-ejus metus pasirinkti darželiui meninę kryptį buvo teisingas kelias. Vos baigę darželį gabūs vaikai sulaukia pripažinimo besimokydami Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.

Jau ne vienerius metus Ginkūnų darželio ugdytiniai dalyvauja vaikų vaizduojamojo meno parodoje Lidice, Čekijos Respublikoje. 2019 metais čia organizuota paroda –  “The 47th International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice 2019”. Šios parodos organizatoriai vaikus kvietė kurti chemijos tema, nes 2019-aisiais metais sukako 150 metų, kai įsigalėjo Mendelejevo periodinė cheminių elementų sistema.

Tema, pasak konkurso Čekijoje organizatorių, parinkta bendradarbiaujant su UNESCO, nes chemija yra visa tai kas mus supa: nuo batų padų, kuriais einame asfaltu iki fejerverkų grožio. Ši paroda yra išskirtinė ir Čekijoje, ji pradėta rengti 1967 metais Čekijos kaimo Lidice vaikų, nužudytų per II Pasaulinį karą, atminimui.

Sėkmė Lidice

Ši paroda, pelniusi seniausios ir didžiausios vaikų parodos vardą, yra žinoma ne tik Čekijoje, bet ir visame pasaulyje. Šiais metais parodoje dalyvavo 15 336 darbai iš 70 pasaulio šalių. Laimėti 433 prizai ir išdalintas 41 medalis.

Į 2019-ųjų parodą Čekijoje buvo išsiųsti keturių Ginkūnų lopšelio-darželio vaikų iš ,,Pelėdžiukų” grupės darbai: K. Eidukaitės  ,,Cemijos gamykla”, B. Goštautaitės ,,Chemijos procesas”, A. Anužytės ,,Laboratorija” ir  M. Galinio ,,Laborantas”.

Sėkmė Čekijos konkurse lydėjo M. Galinį ir jo meninio ugdymo mokytoją G. Pipinytę-Grunskienę laimėjus parodos padėką ir prizų. Ginkūnų lopšelio-darželio ugdytinis M. Galinis – pats jauniausias parodos laureatas, apdovanotas Čekijos ambasadoje per visą parodos gyvavimo istoriją. Darželis džiaugiasi M. Galinio kūrybinėmis idėjomis meniniuose darbuose ir toliau linki garsinti Lietuvą Tarptautinėse parodose.

Sėkmė šalies konkurse

Ginkūnų lopšelį-darželį yra aplankiusi sėkmė ir kituose meniniuose konkursuose. Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną. Ji skirta šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau juos baigus. Ginkūnų lopšelio-darželio ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai, vadovaujami meninio ugdymo mokytojos K. Kulikauskaitės, dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse, skirtame Europos kalbų dienai paminėti. Gražus laimėjimas – darželio ugdytinė R. Vaitkutė 3-6 metų amžiaus grupėje laimėjo III-ąją vietą. R. Vaitkutei ir jos mokytojai K. Kulikauskaitei skirtas padėkas įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, o dovanas ir III-osios vietos diplomą įteikė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas.

Rajono savivaldybės inf.

Ginkūnų lopšelio-darželio nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts