Žadžiūnai paminėjo 200 metų jubiliejų

Žadžiūnuose vyko šventė „Kaimas, kuriame gyventi gera…“, skirta Žadžiūnų 200 metų jubiliejui.

Šventė prasidėjo atminimo akmens atidengimo ceremonija.

,,Kas mes būtume be tėvų žemės, be lietuviško žodžio, be gimtinės dangaus…“, – tokiais žodžiais renginio vedėja Nijolė Girniuvienė kreipėsi į susirinkusius.

Atidengti atminimo akmenį buvo pakviesti Žadžiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė ir jaunimo atstovas Dovydas Banys.

Kad šis atminimo akmuo stovėtų ilgai ir būtų Žadžiūnų kaimo puošmena, renginių pagrindinis akcentas – Kairių Švč. Mergelės Marijos belaisvių vaduotojos bažnyčios klebonas Rimantas Pranskaitis pašventino akmenį.

Kultūros centro meno vadovės Kristinos Lučinskaitės smuiko garsais, balandžių skrydžiu ir žodžiais „kad Žadžiūnų kaime būtų gera augti mažam, gyventi suaugusiam ir senti senjorui…“ buvo užbaigta pirmoji renginio dalis.

Bendruomenės kieme maršu visus pasitiko rajono Kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Anatolijus Gaidamaka).

Apie Žadžiūnų kaimo istoriją kalbėjo Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė. Bendruomenės nuveiktus darbus apžvelgė Žadžiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė.

Kad šventė būtų graži, jauki, šilta nereikia ypatingos aplinkos, bet reikia ypatingų žmonių. Renginio padėkos simboliu duona buvo apdovanoti visi prisidėję prie šventės rengimo ir aktyviausi žadžiūniečiai.

Šventėje dalyvavo ir sveikino garbūs svečiai: Seimo nariai: Liudas Jonaitis ir profesorius Arūnas Gumuliauskas, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, Kairių seniūnijos seniūnas Artūras Šulčius. Su gražiu jubiliejumi žadžiūniečius ir kaimo bendruomenės pirmininkę sveikino Kairių filialo kultūros darbuotojai.

Po pučiamųjų instrumentų orkestro koncerto šventę tęsė grupė „Patruliai“.

Renginio staigmena visiems – įneštas šventinis tortas su degančiom žvakutėm ir sudainuota „Ilgiausių metų…“.

„Mylėkime savo Žadžiūnus ir bet kur išvykę vėl, ir vėl skubėkime į juos atgal, nes čia gyventi gera…“, – renginio vedėja Nijolė Girniuvienė kvietė visus toliau linksmintis su DJ Mylia.

Danutė KAZLAUSKIENĖ

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts