Policija apžvelgė praėjusių metų rezultatus

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Šiaulių rajono gyventojus pakvietė į ataskaitinį susirinkimą, kuriame apžvelgė 2019 metų darbą.

Padidėjo nusikaltimų, išaugo ir išaiškinamumas

Susirinkime dalyvavo rajono meras Antanas Bezaras, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas ir jo pavaduotojas Marius Jablonskas, taip pat Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis, gausus būrys pareigūnų, taip pat rajono seniūnai, seniūnaičiai, aktyvūs ir pilietiški gyventojai.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas M. Macis apžvelgė 2019 metų darbus, pasiektus rezultatus.

„Darbų netrūko. Gerų mūsų pareigūnų darbų – taip pat. Tačiau buvo ir labai sudėtingų, ir paprastesnių problemų, kurias pavyko išspręsti“, – sakė jis.

Viršininkas teigė, kad per 2019 metus komisariatas registravo 1950 nusikalstamų veikų arba 14 daugiau nei 2018 metais. Tačiau lyginant su 2018 metais jų išaiškinta ir atskleista net 61 procentas ir tai 3 procentais daugiau nei užpernai. Viršininkas skaičiavo, kad per 2019 metus yra išaiškinta 33,1 procento vagysčių, lyginant su 2018 metais atskleistų vagysčių buvo daugiau net 4 procentais. Deja, rajone 2019 metais išaugo sukčiavimų  skaičius, nemaža jų dalis susijusi su elektronine erdve. Pernai tokių nusikaltimų užregistruota 111, o tuo tarpu 2018 metais – 90.

„Nors šių nusikaltimų ir padaugėjo, tačiau jų ir išaiškinta 8 procentais daugiau“, – teigė komisariato vadovas.

Taip pat apžvelgti nusižengimai, susiję su nelegalia prekyba akcizinėmis prekėmis ir naminės degtinės gamyba.

Pasak M. Macio, padaugėjo atvejų kai akcizinėmis prekėmis prekiaujama po nustatyto prekybos laiko: alkoholis parduodamas po 20 valandos, prekiaujama neturint licencijos. Buvo paminėta, jog alkoholio prekyba po 20 valandos susigundo taksi vairuotojai.

„Praėjusiais metais buvo konfiskuota 400 litrų naminės degtinės ir 25 litrai brogos. Užregistruoti 216 atvejų, kai buvo prekiaujama kontrabandinėmis cigaretėmis“, – sakė jis.

Komisariato vadovas sakė, jog nemažėja smurtinių nusikaltimų, tačiau sumažėjo nusikalstamų veikų, kurias padarė nepilnamečiai. 2019 metais tokių nusikaltimų buvo užregistruota tik 14, o 2018 metais – 25. Rajone tokių nusikaltimų sumažėjo, tačiau Šiaulių mieste jų padaugėjo ir pernai buvo užregistruoti 89 nepilnamečių įvykdyti nusikaltimai (2018 metais –84)

Taip pat viršininkas apžvelgė ne tik nusikalstamas veikas, bet  Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato rengtus projektai. Viršininkas nuoširdžiai pasidžiaugė Šiaulių rajono savivaldybės geranoriška pagalba ir bendradarbiavimu.

Policijos darbu patenkinti

Rajono meras A. Bezaras padėkojo policijos pareigūnams už nuoširdų bendradarbiavimą, už įvairiapusę pagalbą net ir sunkiausiais atvejais. Meras padėkojo pareigūnei Danutei Jakubkienei už operatyviai surengtą susitikimą su Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokiniais apie saugų eismą, saugų elgesį kelyje, gatvėje tuoj po to, kai tos pačios dienos rytą perėjoje buvo partrenktas šios mokyklos mokinys. Taip pat meras padėkojo pareigūnei Sandrai Jakei, kuri nuoširdžiai dirba su gyventojais Kuršėnuose ir išsprendžia daug klausimų.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas palinkėjo rajono žmonėms išlikti aktyviems, pilietiškiems, dėkojo už pagalbą policijos pareigūnams.

Policijos pareigūnai kalbėjo apie tai, kad patys rajono gyventojai galėtų tapti policijos rėmėjais, nes kol kas policijos rėmėjais tampa tik moksleiviško amžiaus jaunimas, bet ne suaugusieji. Toks pasiūlymas sulaukė gyventojų susidomėjimo. Žmonės teiravosi, kaip galima tapti policijos rėmėjais, kokie keliami reikalavimai.

Linkę nusikalsti rajone

„Kuršėnų krašto žinios“ susidomėjo situacija Bridų kaime, kur per praėjusius metus užregistruota per 10 atvejų, kai jaunimo susibūrimo vietose pas vieną ar kitą jaunuolį randama narkotinių medžiagų. Redakcija teiravosi, ar tai reiškia, kad narkotikų verslas persikėlė į rajoną.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R. Sarapas teigė, kad visais užregistruotais atvejais įtariamieji yra Šiaulių miesto gyventojai.

„Jaunimas rado saugią vietelę, kur atvažiavę svaigindavosi narkotinėmis medžiagomis. Kadangi mieste pareigūnai kontroliuoja tokias vietas, todėl ir ėmė važinėti į šalia miesto esančią gyvenvietę“, – teigė Šiaulių AVPK viršininkas.

Komisariatų vadovai užsiminė, jog taip jaunuoliai bando išvengti baudžiamosios atsakomybės, nes prieš keletą metų buvo pakeistas Administracinių pažeidimų kodeksas, kuriame anksčiau buvo numatyta administracinė atsakomybė, jei randamas nedidelis narkotinių medžiagų kiekis, o dabar ir už tokį pažeidimą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts