Vyriausybė trečiadienį pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui griežtinti sankcijas už karantino taisyklių nesilaikymą. Papildyta ir krizės valdymo sistema.
Sugriežtintos bausmės
Apie tai po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.
„Tai yra ir administracinė atsakomybė, ir baudžiamoji atsakomybė. Kad ji būtų adekvati tiems asmenims, kurie nesupranta, kad yra atsakingi ne tik už save patį, bet yra atsakingi ir už bet kurį visuomenės narį“, – teigė premjeras.
Pritarimo sulaukusios įstatymo pataisos leis griežčiau bausti karantino režimą pažeidusius asmenis. Ateinančią savaitę dėl šių pataisų turėtų pasisakyti ir Seimas.
Įstatymo pataisų projekte siūloma pakeisti Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatą nurodant, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimų ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų (šiuo metu baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų).
Taip pat siūloma pakeisti Baudžiamąjį Kodeksą nustatant, kad tas, kuris, būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki vienerių metų. Šiuo metu už tokį nusižengimą gali būti skiriama bauda arba viešieji darbai, arba areštas, arba laisvės apribojimas. Pataisoms turi pritarti Seimas.
Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės.
Papildyta krizės valdymo sistema
Ministrų kabinetas trečiadienį taip pat papildė krizės valdymo sistemą.
„Pradės funkcionuoti Vyriausybės specialus komitetas su pagrindinių ministrų dalyvavimu, kurio funkcija bus koordinuoti visą situaciją, susijusią su koronaviruso valdymu, – nuo medicinos ekspertų pasitelkimo, logistikos, finansavimo, kibernetinio saugumo ir kitais klausimais“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Šiam komitetui vadovaus S. Skvernelis, jo pavaduotojais paskirti energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Vyriausybės kancleris A. Stončaitis. Komitetą sudarys dar devyni ministrai, kurie „kasdien yra betarpiškai susiję su krizės valdymu“.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga lieka vadovauti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui.
Pagal Vyriausybės pateiktą inf.