Vitas Tomkus: KRACHAS LIETUVAI!!! Su autoriaus trigrašiu

Pasiklausęs VSD vado ataskaitą apie nacionalines grėsmes, pašiurpau: nieko gero nebus. Greit liksime be valdžios, žiniasklaidos ir ūkių. Ne tik tų, kuriuose balionus uždarytus laiko, bet ir tų, kuriuose dar kriuksi ir mekena nekarantinuoti. (Dievaži, čia ne apie Seimą.)

VSD užuominos ir durniui aiškios. Bet „elitui” dar atskirai paaiškinsiu: artimiausiu metu ir jų neliks…
Rusai, sako, greitai nebepuls. Tai reiškia, kad žlugs ir konservatoriai: nebeturės nuo ko Tėvynės ginti. Po to konservatoriai liks be galvos, nes, pasak VSD vado, akivaizdžiausias šnipinėjimo įrodymas yra tuomet, kai nusifotografuojama prie priešo būstinės. (Šiuo atveju – Seimo.) Vargšelis Landsbergis! Ar žinot, kiek kartų jis, nabagėlis, paveikslavosi prie Kremliaus, kai aš su juo TSRS deputatu Maskvoje buvau… Garantuoju, kad nemažiau 15-os kartų. Duodu barzdą nurauti, jei tik sutiks, tai gresia nemažiau kaip 15-a metų kalėjimo.

Sunkios dienos laukia ir „Respublikos“ skaitytojų bei žurnalistų. Kai VSD uždraus spausdinti „sąmokslo teorijas“, nebegalėsime net užsiminti apie Grybauskaitės tarnybą Burokevičiui, Nausėdos aferas su švedais ir viliborais, o apie ofšorinį dujų laivą – net pagalvoti. Juk nei vienas faktas oficialiai nebuvo pripažintas. Visi kaip vienas – tik teoriniai.

Deja, liksime ir be sorososų žiniasklaidos, nes VSD uždraus spausdinti melagystes! Jei užsienio televizijos ir portalai nebegalės kasdien skelbti „koronoviruso“ aukų, kuri visuomet yra siaubingai klaidinga ir paremta melaginga statistika, faktiškai nebeliks ir auditorijos, nes prie „melagienos” (terminas specialiai sugalvotas) lietuviai jau įprato. Likę be savo žiniasklaidos palaikymo, iš Lietuvos išsilakstys ir užsienio investitoriai: švedų bankininkai, norvegų dujininkai, danų kiaulininkai, Rosatom agentai.

Tuomet mums vėl teks kaip prie Smetonos pradėti olandams bekonus auginti. Tik vargu ar pavyks parduoti? Olandai rodys pirštais į Zingerį, Linkevičių arba Vasiliauską ir sakys: mums reikia, kad nupenėtumėte kiaules kaip šitas valdžioje.

Deja, Lietuvos biudžetas, šerdamas gyvulius kaip valdžią, tikrai niekaip neatlaikys: o tada bus krachas!

Autoriaus trigrašis:

Jaučiau, kad gausiu pylos nuo savo kultūringų skaitytojų dėl nepagarbos Lietuvos valdžiai. Taip ir atsitiko: gavau barti ir tai suprantama. Valdžia – nuo Dievo, o tai – aukštybėse! Kur jau ten mums, kirmėlynui, šunynui, kagėbynui ir visokiems kurdupeliams, iki jų žydro dangaus!

Mielai rašyčiau kultūringai, bet, deja, kol kas negaliu. Kiaulės į taktišką kritiką niekada nereaguoja. Nors joms ant galvą rąstą tašyk – jokios reakcijos, kaip įkišo snukius į lovį, taip nieko nebegirdi ir nebemato, kas aplink dedasi. Todėl norint apsiėdusių kiaulių dėmesį atkreipti į save, norom nenorom kartais joms tenka ir į pasturgalį įspirti.

Beje, Tamstų nepasitenkinimas dėl įvardintų kiaulių valdžioje, pirmiausia turėtų būti adresuotas leidykloms, kurios masiniu tiražu leidžia Orvelo „Gyvulių ūkį“. Kažkodėl ta knyga visiems labai patinka. Ypač kiaulėms valdžioje, nes nuolat ją cituoja. Net mūsų namus jau pagal Orvelą „ūkiais“ pakrikštijo, o mus pačius išvadino ar tai „balionais”, ar tai „gandonais“. (Nebeprisimenu, nes nenoriu prisiminti: bandžiau taip kreiptis į namiškius, taip gavau su mazgote nuo žmonos per marmūzę, kad daugiau cituoti Šimonytės „šūdmalos“ namie nebedrįstu.)

Bet kuriuo atveju prižadu: kai valdžia ims elgtis su mumis kaip su žmonėmis, o ne kaip su trumpalaikiais rinkėjais, tada ir aš pradėsiu žmoniškai apie ją rašyti. Gal net kokią Odę sukursiu. Jei įkvėpimas ateis. Kol kas vis labiau išsikvepiu. Taip ir vaikštau išsikvėpinęs. (Žodžių žaismo išmokau iš J.Erlicko, širdingas ačiū jam už tai: tuščias humoras daug geriau už satyrą, nes visi juokiasi ir niekas nepyksta.)

Nenoriu supykdyti valdžios, bet privalau ir jai įkišti savo trigrašį: kodėl taip idiotiškai naudojate skiepus, kurių pakankamai net neturite? Per jėgą skiepijate tuos, kurie nenori, ir neleidžiate skiepytis tiems, kurie net be eilės lenda?! Ar nepaprasčiau ramiai paskiepyti visus savanorius, o jei liks ir dar gausite tų vakcinų, galėsite skiepyti pasigavę antivakserius. Kodėl viską darote atvirkščiai? O kodėl neleidžiate skiepytis su „Sputniku“, jeigu Lietuvos rusakalbiai to nori ir net grasinasi skiepų vykti į Baltarusiją ar Kaliningrado sritį? Ar ne pigiau būtų vieną kitą dėžę iš Rusijos ar Kinijos atsivežti? Kas Tamstoms davė teisę nuspręsti kitų likimus ir nurodinėti, kas nuo kokių skiepų nori gyventi arba mirti? Argi ne kiauliškai elgiatės, kiaulės neraliuotos, aprašytos kadaise Orvelo „Gyvulių ūkyje“?

Total
0
Dalinasi
Related Posts