Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienomis jūsų saugumu rūpinsis policijos pareigūnai, bet ir patys nepamirškite saugumo abėcėlės

Artėjanti Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo diena visada inspiruoja transporto priemonių srautų  padidėjimą  tiek valstybinės, tiek vietinės reikšmės keliuose. Kadangi šiemet prie minėtų šventinių dienų prisijungia dar ir dvi savaitgalio dienos, tai  tikėtina, kad  eismas  intensyvus bus jau nuo spalio 29 d. popietės ir tęsis iki  lapkričio 2-osios vakaro.

Siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir eismo dalyvių saugumą, užkardyti administracinių nusižengimų bei nusikalstamų veikų darymą, Šiaulių apskrities policija minėtu laikotarpiu planuoja skirti maksimalias pajėgas dirbti keliuose. Didžiulis dėmesys bus skiriamas greičio ir vairuotojų, tarp jų ir vairuojančių dviračius bei elektrinius paspirtukus, kontrolei.

Labai svarbu, kad kelyje tiek vairuotojai, tiek pėstieji saugotų vieni kitus. Tamsiuoju paros metu pėstieji ir dviračių transporto priemonių vairuotojai neturėtų  įsilieti į eismą be šviesą atspindinčių elementų, o vairuotojai – neignoruoti minties, kad tokių vis tik bus, ypač kaimo keliuose, kurie nakties tamsoje  išnirs prieš pat nosį. Kad spėtumėte išvengti nelaimės, pasirinkite mažesnį greitį –   sustabdymo kelias bus trumpesnis.  O išvengti nelaimių keliuose visada  padeda abipusė vairuotojų ir pėsčiųjų pagarba bei tolerancija.

Prie kapinių policijos pareigūnai ne tik reguliuos  transporto srautus, bet ir, pasitelkę į pagalbą policijos rėmėjus, čia patruliuos tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu, nes žmonių susitelkimo vietos yra ilgapirščių traukos centras. Jie ieško automobiliuose paliktų vertingų daiktų, kuriuos sugeba akimirksniu nugvelbti. Taigi nesudarykite sąlygų jiems džiaugtis laimikiu ir nepalikite daiktų prie kapinių pastatytų automobilių salonuose.  Ir dar.  Degdami žvakeles ar gražindami kapavietes, nepadėkite savo rankinių nuošalyje. Ilgapirščiams nieko švento nėra, ir per tokias šventas dienas jie tyko be priežiūros paliktų rankinių. Ir jų netenka dažniausiai  senjorai.

Na, o išvykdami lankyti artimųjų kapų, nepamirškite pasirūpinti gyvenamųjų patalpų saugumu – įjunkite signalizaciją, o jei jos nėra, paprašykite kaimynų prižvelgti, ar svetimi asmenys nesidomi jūsų butu ar namu.

Taigi nors policija jus saugo, tačiau  ir patys nepamirškite elementarios saugumo abėcėlės.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts