Virtualus susitikimas su Laima Lavaste

Artėjant gražiausioms metų šventėms šalies knygynuose pasirodė Laimos Lavaste knyga „Kunigas Ričardas“. Gruodžio 8 dieną virtualiame susitikime su Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomene knygos autorė sakė, jog tai galbūt pirmoji tokia atvira knyga apie kunigo gyvenimo kelią. R. Doveika knygos puslapiais keliauja per savo istoriją. Autorę nustebino ir kartu pradžiugino tai, kad per porą dienų knyga tapo perkamiausia.

Knygos parašymą ir išleidimą Laima Lavaste vadina likimo dovana, nes apie tokią knygą ir apie pokalbį su tokiu žmogumi tik gali pasvajoti. Ir apie tai ji svajojo penkerius metus, rašė kitą savo knygą „Rytojaus niekada nebus“, ir nuolat kalbindavo kunigą Ričardą apie knygos leidimą. Bet jis atsisakydavo, motyvuodamas, kad jis per jaunas, neturintis, ką papasakoti, abejojantis, kas jį skaitys. Bet kai jis vieną dieną sutiko, buvo sunku patikėti. Autorė prisipažino, nesanti giliai tikintis žmogus, nelabai suprantanti tikėjimo tiesas, bet kiekvienas pokalbis paliesdavo širdį, jausdavosi pakylėta. Šiandien L. Lavaste dar nesuvokia, ką ši knyga reiškia kiekvienam, kas ją skaitys, ir ką reiškia jos biografijai. Kol kas šią knygą ji priima kaip didžiulę likimo dovaną.

Paklausta, kodėl rašė apie kunigą Ričardą Doveiką, nors yra išties daug kunigų, Laima Lavaste atsakė, kad kunigas Ričardas yra jaunas, drąsus, šviesus, dvasingas, einantis prieš srovę, ir ji puikiai suprantanti, kiek jam kainuoja jo populiarumas, jo baimės, jo noras būti geru kunigu. Paprašyta įvardinti sudėtingiausią klausimą, L. Lavaste sakė, kad paprasčiau įvardinti lengviausius klausimus – tai apie vaikystę. Sudėtingiausi klausimai buvo apie tikėjimo tiesas, o kunigo Ričardo atsakymai buvo nuoširdūs ir stebino tai, kaip ir kiek jis yra įsigilinęs, jam nereikėjo specialaus pasiruošimo, kalbėjo ekspromtu. Kunigas Ričardas Doveika – neišsenkantis pasakotojas. Kiekvienai problemai, kiekvienam reiškiniui turi gražų, išsamų paaiškinimą, kiekvienas kunigo pamokslas yra vertingas. Pati autorė mano, kad ši knyga turėtų būti ne lentynoje, o ant kiekvieno iš mūsų stalo. Tai nėra maldaknygė ar religinis vadovėlis, tai knyga, tarsi palydovė mūsų džiaugsme, mūsų nusivylime, tai knyga, esanti arti gyvenimo kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Birželio 11 d. Šiauliuose,…