Viešas Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atsiprašymas

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, reaguodama į didelį atgarsį sukėlusį bibliotekos direktoriaus pavaduotojo Almanto Šlivinsko viešą komentarą dėl prof. kalbininko, lietuvių tarminės leksikografijos pradininko, akademinio „Lietuvių kalbos žodyno“ vyriausiojo redaktoriaus Vytauto Vitkausko žinomumo ir jo nuopelnų, atsiprašo už neetišką darbuotojo elgesį.

Nuoširdžiai apgailestaujame, kad neatsakingas, dviprasmiškai iškomunikuotas ir socialinėje medijoje paviešintas komentaras įskaudino profesoriaus artimuosius, lietuvių kalbos puoselėtojus, kultūros atstovus, Kuršėnų krašto žmones ir visus, pažinojusius gerbiamą kalbininką Vytautą Vitkauską, kuriems jo vardas ypač brangus, kaip ir atminimo išsaugojimas pavadinant naująją biblioteką jo vardu.

Dera priminti, kad 2012 m. Kuršėnų miesto bibliotekai – vienam didžiausių Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinių – suteiktas Vytauto Vitkausko vardas, atidengta atminimo lenta-bareljefas. Profesoriui atminti surengtoje šventėje „Gimtųjų žodžių duona“ visuomenei pristatytas Vytauto Vitkausko palikimas – didžiulis darbų kraitis, atsiminimų knyga apie jį patį, šiltai dalytasi prisiminimais. 2015 m. parengta ir lituanistikos konferencijoje „Žmogaus šviesa ir istorinės atminties tiesa“ pristatyta skaitmeninė stendinė paroda, skirta prof. kalbininko 80-ies metų sukakčiai paminėti. Jau tradicija tapo kasmet Kuršėnų senosiose kapinėse paminėti Vytauto Vitkausko gimimo ir mirties metines, bibliotekoje veikia ir nuolat pildoma kalbininkui skirta memorialinė ekspozicija, o jaunuosius Šiaulių rajono filologus kurti ir nagrinėti, analizuoti lietuvių kalbos ir literatūros klausimus skatina dar 2005 m. savomis lėšomis profesoriaus įsteigta premija, kurios finansavimą po trejų metų perėmė Šiaulių rajono savivaldybė.

Pripažįstame, kad neetiškas darbuotojo elgesys, pasėjęs tam tikrų abejonių, diskreditavo bibliotekos, kaip kultūros įstaigos, reputaciją, todėl yra netoleruotinas ir svarstomas.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvo vardu –

bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts