Vieša diskusija dėl stadiono

Kovo 20 dieną, šeštadienį, į rekonstruotą pagrindinį Šiaulių rajono stadioną, esantį Daugėliuose, rinkosi Kuršėnų gyventojai, atvyko Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Martynas Rusteika,  Ada Grakauskienė, Algis Mačiulis, Jonas Novogreckis, Ingrida Venciuvienė, Rolandas Tamošaitis, Šiaulių rajono mero padėjėja Rita Žadeikytė, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, Šiaulių rajono sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė, jos pavaduotojas ugdymui Arnas Lukošaitis, pavaduotojas ūkio reikalams Valdemaras Mitkus, metodininkas mokinių sportui – Artūras Ankudinovas, metodininkas suaugusiųjų sportui Romualdas Juodis, Kuršėnų futbolo klubo „Venta“ žaidėjas, Šiaulių rajono futbolo entuziastas Ričardas Stankus, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Sandra Jakė, Kuršėnų miesto seniūnaitijų seniūnaičiai, aktyvūs kuršėniškiai, Daugėlių mikrorajono gyventojai.
„Stadionas yra ne kokios nors vienos įstaigos, o visos rajono sporto bendruomenės turtas. Yra klausiančių, kodėl jis vadinasi Stasio Anglickio mokyklos stadionu? Situacija labai paprasta ir gyvenimiška – Kuršėnų sporto mokykla, kaip neformaliojo švietimo įstaiga, negalėjo rengti investicinio projekto, o Stasio Anglickio mokykla yra viena didžiausių Kuršėnų švietimo įstaigų. Stadionas turėjo būti statomas etapais ir šiandien mes dar galėjome neturėti tokio puikaus objekto, bet atėjus pandemijai šalyje negalėjo vykti renginiai ir Vyriausybė su Seimo narės Rimos Baškienės pagalba ir rūpesčiu skyrė beveik milijoną eurų papildomų lėšų, kad stadionas būtų kuo greičiau renovuotas, labai reikšmingą dalį – mano žiniomis, apie 300 000 eurų skyrė Šiaulių rajono savivaldybė iš rajono biudžeto“, — atvirą ir nuoširdžią diskusiją pradėjo rajono sporto mokyklos vadovė Ilona Vaičiulienė.
Sporto mokyklos vadovai pristatė pagrindinę informaciją – kas padaryta, kokį turtą įgijo rajono sportas, gyventojai ir kaip jį įmanoma geriausiai panaudoti bei išsaugoti.
Direktorės pavaduotojas Arnas Lukošaitis vardijo: stadione – visos naujos komunikacijos, nauja elektros instaliacija, nauja laistymo sistema, stadiono tribūnose – 1200 žiūrovų vietų, apšvietimas, nauja audio ir video aparatūra, yra profesionalios apsaugos kameros, kurios stebi stadioną, įėjimus ir stadiono prieigas, nauji stadiono vartai, kamuolių gaudyklės, kitas inventorius, įrengti rutulio, disko, ieties metimo sektoriai, nauji treniruokliai, nauji krepšinio stovai, įrengti penki lengvosios atletikos takai, greta didžiosios futbolo aikštės yra dirbtinės dangos futbolo aikštė, kurioje galima treniruotis ištisus metus. Darbus atliko rangovas – UAB „Limega“ ir subrangovai.
Gyventojai kėlė klausimą dėl pasivažinėjimo riedučiais, dviračiais, riedžiais, paspirtukais naujais stadiono bėgimo takais, vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis.
„Kad nereikėtų atsakinėti tiek daug klausimų, noriu pabrėžti, kad per bėgimo takus futbolininkams iš administracinio namelio į aikštę nueiti patiesime taką. Apie riedučius, šiaurietiškas lazdas negali būti nė kalbos. Didelė problema yra ir augintinių atliekami gamtiniai reikalai“, – sakė sporto mokyklos vadovai.
Kuršėnų sporto mokyklos vadovai akcentavo ir nemalonius dalykus, kurie vyko jau ir statybų metu, kai buvo niokojami net statybiniai vagonėliai, taip pat ir administracinis stadiono pastatas. Policijos, bendruomenės dėka nusikaltimus padarę asmenys buvo išaiškinti ir surasti, teismai priteisė atlyginti žalą.
„Kol turime naują puikų objektą, reikia diskutuoti, kalbėtis, kaip ir kas juo galės naudotis, kas į jį galės patekti, kaip jį prižiūrėsime“, – akcentavo Šiaulių rajono sporto mokyklos vadovai.
Sportininkai pabrėžė, kad nereikėtų išradinėti dviračio – kiti miestai tokių stadionų nepalieka laisvai atrakintų dieną naktį. Tokiuose stadionuose vyksta pamokos, treniruotės, varžybos, bet ne pasilinksminimai.
Sporto bendruomenės siūlymu, iš ryto stadionas galėtų būti atrakinamas apie 7 – 8 valandą, vyksta pamokos, o po pietų prasideda treniruotės, kurios paprastai tęsiasi iki 20 – 21 valandos. Kuršėnų sporto mokyklą lanko 389 mokiniai, treniruočių ir varžybų bazės reikia rajono sporto klubams. Gyventojai galėtų jungtis į klubus pagal sportinius pomėgius arba sportuoti pavieniai ir naudotis sporto baze su tam tikra atsakomybe ir atskaitomybe. Svarstoma dėl darbo savaitgaliais, nes tam reikėtų papildomų etatų.

„Stadionas turi būti prieinamas ir sportuoti mėgstantiems gyventojams, bet su atitinkama darbuotojų priežiūra“, – įsitikinę sportininkai.
Kuršėnų futbolo klubo „Venta“ žaidėjas, Šiaulių rajono futbolo entuziastas Ričardas Stankus akcentavo, kad įleidus visus į stadioną daryti čia bet ką, rajonas vėl liks be sporto bazės.

Dalis gyventojų kelia klausimą, kaip galėtų ateiti į stadioną pasivaikščioti. Akcentuota, kad stadionas yra skirtas sportui, o pasivaikščiojimams yra puikus pušynas, Ventos pakrantės. Pabrėžta, kad net keliose Kuršėnų miesto vietose, taip pat ir Daugėlių mikrorajone yra treniruoklių, žaidimo aikštelių, krepšinio stovų ir kitoms sporto šakoms pritaikytų įrengimų, kuriais gyventojai gali naudotis be jokių apribojimų.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Sandra Jakė patarė, kad stadioną turi saugoti ne tik policija, bet ir visi gyventojai.
Seimo narė Rima Baškienė pasidžiaugė, kad vyksta konstruktyvi diskusija, yra išsakomi argumentai ir kalbamasi, tariamasi. Seimo narė kvietė ugdyti bendruomeniškumą, būti atsakingais už vis gražėjantį Kuršėnų miestą, kuriame pastatyta tiek naujų puikių objektų.

Diskusijoje dalyvavę Tarybos nariai palaiko nuomonę, kad stadionas pirmiausia būtų skirtas sporto reikmėms – treniruotėms, varžyboms, aktyviam ir atsakingam laisvalaikiui. Siūlyta steigti stadiono administratorių etatus.

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Martynas Rusteika siūlė pasitikėti sporto profesionalais, leisti jiems tvarkytis taip, kaip tvarkosi kitų miestų sporto bendruomenės.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts