Vienas stipriausių pasaulio taekwondo kovotojų A. Klemas: „Tai labai dinamiškas sportas ir tuo jis man patinka“

Taekwondo – palyginti jauna sporto šaka Lietuvoje, tačiau jau dabar turime pirmąjį Europos čempionato medalininką Aurimą Klemą. Bronzą iš Bulgarijoje vykusio čempionato parsivežęs sportininkas, pernai tapo dar ir „USA Open“ turnyro nugalėtoju.

Pasauliniame reitinge, kuriame kvalifikuojami 1500 taekwondo kovotojų, 19-metis A. Klemas užima 17 poziciją. Šiauliuose gyvenantis bei sportuojantis atletas TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ neslėpė, kad pagrindinis jo tikslas ir svajonė – patekti į 2020 m. olimpines žaidynes Tokijuje: „Vien ten patekti ir atidarymo ceremonijoje eiti kartu su olimpine rinktine jau būtų pergalė. Tai – dabartinis mano siekis.“

Smūgius fiksuoja elektronika

Taekwondo – kovos menas, kuriame didelis vaidmuo tenka smūgiams kojomis. „Tai labai dinamiškas sportas ir tuo jis man patinka. Mano manymu, čia itin svarbus staigumas bei lankstumas, todėl šias savybes labiausiai ir tobulinu.

Tiesa, kiekvienas kovotojas turi savo stilių – vieni staigesni, kiti – didesni, ir t. t. Retai kada kovotojų stiliai sutampa“, – teigia pašnekovas.

Taekwondo dvikovos nugalėtojas nustatomas pagal taškus, kurie surenkami už sėkmingus smūgius. Pastarieji vertinami nuo 1 iki 4 taškų. A. Klemas sako, kad per itin sėkmingą ataką kovotojas gali surinkti kad ir 10 taškų. Dvikova skirstoma į 3 po porą minučių trunkančius kėlinius. Papildomas kėlinys pridedamas, jeigu varžovai surenka vienodą balų skaičių.

TV laidoje A. Klemas pristatė ir varžybose naudojamas apsaugas: šalmą, kapą, apsauginę bei smūgius fiksuojančią liemenę, rankų apsaugas, smūgius fiksuojančias elektronines pirštines, kojų apsaugas bei smūgius fiksuojančius antblauzdžius.

Su broliu grumiasi iki šiol

Klemo ir jo brolio Andriaus kelias į taekwondo buvo gana paprastas – tėvai, po pokalbio su kaimynu, taekwondo treneriu, nuvedė vaikus į treniruotę. Nuo to laiko abu broliai pradėjo rimtai sportuoti ir nesustodami įrodinėja savo gebėjimus.

„Iki tol buvau kiemo vaikas. Sportavau nemažai: žaidžiau kvadratą, futbolą, bėgau ilgas distancijas –iškovojau ir medalių. Mokykloje, nuo pat pradinių klasių, sportiniai užsiėmimai ar renginiai neapsieidavo be manęs“, – pasakoja A. Klemas.

Iki šiol treniruotėse su broliu besisparinguojantis Aurimas sako, kad dar iki pradedant lankyti treniruotes jiedu su broliu daug grūmėsi: „Viskas baigdavosi tik tada, kai kuriam nors pradėdavo tekėti kraujas ar tėvai išskirdavo. Manau, tas kovos azartas ir užsidegimas yra dar iš anų laikų.

Mano brolis žemesnis ir žymiai greitesnis už mane, – aš aukštesnis ir sunkesnis. Man sunku jį pagauti, tačiau turiu kitų privalumų. Vienas kitą gerai žinome ir per treniruotes stengiamės vienas kitą nugalėti.“

Olimpiniame festivalyje laukiama tūkstančių svečių

Sportininko teigimu, taekwondo pasiseks kiekvienam, kas tikrai stengsis ir pasiryš juo užsiimti. Šis kovos menas moko disciplinos ir ryžto siekti tikslo ne tik sporte, bet ir gyvenime. Siųsdamas linkėjimus „Lietuvos mokyklų žaidynių“ sportininkams A. Klemas sakė: „Nebijokite ateiti ir pabandyti. Ne tik taekwondo, bet ir kitas sporto šakas – nereikia laiko leisti prie kompiuterių. Bandykite ir nebijokite suklysti.“

Kaip ir ankstesniems „Lietuvos mokyklų žaidynių“ pašnekovams, Mindaugas Ponomariovas–Ozis A. Klemui įteiks pakvietimą į vasario 3 d. Jonavoje vyksiantį olimpinį žiemos festivalį LTEAM. Šioje didžiausioje Lietuvoje žiemos sporto šventėje tikimasi sulaukti ne vieno tūkstančio svečių.

Visą dieną truksiančiame žiemos sporto festivalyje bus galima sudalyvauti daugybėje sporto rungčių – nuo olimpinės mylios (5 ir 10 km) bėgimo, iki akmenslydžio, ledo ritulio, šiaurietiško ėjimo, sniego tinklinio, alpinizmo ir daugelio kitų.

Parduotuvės kasoje – su bokso pirštinėmis

Daugiau apie taekwondo bei šio sporto subtilybes A. Klemas pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“, kurią šeštadienį 10.30 val. rodys kanalas TV6. Žiūrovams taip pat bus pristatyta nauja rubrika – „Maxima“ iššūkis. Šeštadienį iššūkį priims ir su laidos vedėju M. Ponomariovu–Oziu susirungs olimpietis baidarininkas Ričardas Nekriošius. Žiūrovai sužinos kuriam iš jų pavyko užsidėjus bokso pirštines greičiau nuskanuoti pirkinius parduotuvės kasoje.

Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Jame dalyvauja per 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Žaidynių programoje net 25 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės, mokyklos. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

 

Daugiau informacijos:

Justinas Viršilas

+370 682 11695

justinas.virsilas@vipcommunications.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

„Lukiečių“ startai

Utena           Utenos hipodrome vyko „Utenos Hipodromo Maratonas – 2020“ varžybos. Į bėgimą susirinko nemenkas būrelis Lietuvos bėgimo mėgėjų.…