Vasaros festivalių lankytojai pramogas suderino su labdara ir nauda aplinkai

Vasarą praūžę daugybę lankytojų sutraukiantys didieji festivaliai šiemet buvo ne tik pramogų, bet ir gerų darbų vieta. Tūkstančius vienkartinių pakuočių į VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) stendą sunešę festivalių svečiai ne tik pasirūpino švaresne aplinka bei gavo dovanų, bet ir savo sumokėtą užstatą perdavė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių medikų draugijai (LASMEDA).

 Geri darbai sutapo su pramogomis

„Festivalių svečius supažindinome su savo veikla, kartu prisidėjome prie švaresnės aplinkos kūrimo. Be to, lankytojai paaukojo užstato už 660 eurų – mūsų organizacijai tai tikrai nemaža suma. Ją skirsime draugijos narių kvalifikacijai kelti“, – sako LASMEDA pirmininkė Renata Mingilė.

Festivaliuose kiekvienas USAD stendo „Grąžinti verta“ lankytojas už grąžintas pakuotes galėjo išbandyti LASMEDA atstovų atliekamą kaklo bei pečių masažą ar net pasisemti žinių profesionalų konsultacijose.

Pramogas bei aplinkosauginę edukaciją jungiančio stendo svečiai laiką leido dalyvaudami Kinect žaidime ir tikrindamiesi žinias apie užstato sistemą. Lankytojams taip pat buvo dovanojami daugkartiniai maišeliai iš perdirbto plastiko.

Surinko 6,6 tūkst. pakuočių

„Jauni žmonės puikiai supranta, kokią žalą aplinkai daro atliekos. O mūsų stendas ir geranoriški LASMEDA profesionalai priminė, kad grąžinti tikrai verta. Kartu sudarėme galimybes sugrąžinti pakuotes čia pat vietoje bei linksmai prisidėti prie švaresnės mūsų visų dabarties“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Šiemet Žagarės vyšnių festivalyje, muzikos ir pramogų festivaliuose „Galapagai“ bei „Karklė Live Music Beach“ surinkta 6600 vienkartinių gėrimų pakuočių. USAD vasaros festivaliuose dalyvauja jau trečiąjį kartą.

Apie USAD

Ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ kasmet Lietuvoje surenka 0,5 mlrd. vienkartinių gėrimų pakuočių, kurios visos perduodamos tolesniam perdirbimui. Žiedinės ekonomikos principu veikianti užstato sistema – itin efektyvus būdas kovoti su pakuočių atliekomis. Šiemet USAD planuoja surinkti 93 proc. visų į rinką išleistų vienkartinių stiklo, plastiko bei metalinių pakuočių.

 

Daugiau informacijos:

Simona Vaičikauskė

+370 614 58997

simona.vaicikauske@vipcommunications.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts