Ventos gatvėje šaligatvių tvarkymas stringa  ir toliau     

Artėja lapkričio vidurys, tačiau Pavenčiuose gyvenantys kuršėniškiai ir toliau priversti vaikščioti taip ir nebaigiamu tvarkyti šaligatviu Ventos gatvėje. Jau padarytoje atkarpoje lenda brokas. Dėl padaryto broko savivaldybė mojuoja Statybos darbų priežiūros komisijos aktais, o darbus atliekančiai firmai nuo to nei šilta, nei šalta, nes problemos jie nemato. Tačęiua problemą mato gyventojai.

 

Gatvėje nesaugu

„Kuršėnų krašto žinios“ jau rašė apie nesklandumus, tiesiant pėsčiųjų ir dviratininkų takus Ventos gatvėje. Redakcija vėl sulaukė kuršėniškių  skambučių dėl darbų Ventos gatvėje.

Į redakciją paskambinusi Pavenčių gyventoja Ingrida (pavardė redakcijai žinoma) sako, kad jai neramu dėl vaikų, kurie lanko Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą ir Kuršėnų meno mokyklą, saugumo.

„Dienos trumpėja, vaikai tuoj su tamsa išeis ir su tamsa grįš iš ugdymo įstaigų. Pėsčiųjų takų dabar kaip ir nėra, tenka eiti važiuojamąja dalimi arba klampoti per smėlį. Kol lietaus nėra, galima eiti išgriauto pėsčiųjų tako smėliuota danga, bet palijus, tampa klampu, sunku eiti, žmonės geriau renkasi asfaltuotą gatvės dangą. Bet tai labai nesaugu“, – aiškino moteris.

Kita Pavenčių gyventoja Laima skundėsi, kad lyg ir išasfaltuotas dviratininkų takas, bet jis baigiasi ties Kuršėnų Kūrybos namais, atsiremdamas į žvyro krūvą, ir tenka pereiti į kitą gatvės pusę, tačiau  toje vietoje nėra net pėsčiųjų perėjos, tad toks gatvės kirtimas ypač nesaugus mokinukams.

Gyventojai teigė nesuprantantys, kaip tokia betvarkė neužkliūna rajono merui Antanui Bezarui, kuris du kartus per dieną – ryte ir vakare – pravažiuoja pro šalį.

Randa pasiteisinimų

Redakcija apsilankė skaitytojų nurodytoje vietoje. Tikrai, vienoje gatvės pusėje išpilta raudono asfalto atkarpa, tačiau danga  banguota, pats asfaltas sueižėjęs. Išasfaltuota dalis atsiremia į supiltą smėlio-žvyro kalną.

Darbus Ventos gatvėje vykdantys Alfonso Jokūbaičio vadovaujamos firmos „Vorupė“ darbininkai, pamatę fotografuojant, ėmė reikšti nepasitenkinimą, esą fotografuoti neturime teisės. Paskambino savo darbų vadovui. Šis netruko atvykti. Pirmiausia pasidomėjo, kodėl fotografuojama. Paaiškinus, kad tai nėra privati valda ir visuomenė turi teisę žinoti, kaip vykdomi darbai, „Vorupės“ vadovas ėmėsi skųstis, kad labai žurnalistai jį atakuoja .

Į klausimą, kodėl tokia nelygi naujai išpilto asfalto danga, A. Jokubaitis atsakė, jog tai atsitiko dėl žemos oro temperatūros.

„Asfaltą vežamės iš Klaipėdos. Krovinys atvažiavo pavakare, kai oras jau pradėjo vėsti, todėl asfaltas toks sueižėjęs“, – aiškino vadovas.

Kodėl pats paviršius reljefinis, banguotas, atsakymo taip ir neišgirdome. Tačiau darbų vadovas suskubo rodyti, kad papildomai betonu sutvirtino neįgaliųjų juostą, kas nebuvo numatyta projekte. Paklaustas, ar nebūtų buvę protingiau, pirma sutvarkyti vieną gatvės pusę, tada imtis kitos, A. Jokūbaitis ėmė teisintis, kad darbai buvo sustoję, dėl  elektros tinklų kaltės – reikėjo jų leidimų darbams vykdyti. Kitoje gi gatvės pusėje problemų kilę dėl šalia dviračių tako augančių medžių. O žvyrą ir smėlį susipylę tako pabaigoje, nes kitur neturi vietos sandėliavimui.

Dirbama vangiai

Rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis patvirtino, kad su darbų kokybe ir terminais yra didelių problemų. Statybos darbų priežiūros komisija (FIDIC) jau surašiusi keturis aktus dėl nekokybiškai atliktų darbų, tarpjų ir dėl nekokybiškai išpilto raudono dviratininkų tako asfalto. Rangovas privalės broką taisyti. Kaip pastebėjo A. Žirgulis, šiemet labai palankūs orai kelininkų darbams, šalies keliai tvarkomi ir asfaltuojami, tačiau šiai firmai nesiseka tinkamai atlikti asfaltavimo darbų.

„Vasarą darbai vyko vangiai, rudeniop darbas kažkiek suintensyvėjo, bet ar firma spės iki pavasario atlikti visus darbus, kyla vis daugiau abejonių, nes tuoj orai atvės visiškai, asfaltavimo darbų tada tikrai nebus įmanoma vykdyti. Įmonė neturėtų darbams naudojamo smėlio ir žvyro supilti tiesiog tako pabaigoje. Turėtų būti rasta vieta sandėliavimui, kuri netrukdytų žmonėms“, – aiškino A. Žirgulis.

Vedėjo pavaduotojas pakartojo, kad  „Vorupei“ už atliktus darbus dar nėra sumokėta nė cento.

Temstant gatvėje tamsu

Nuvažiavus į Ventos gatvę antradienio pavakare, po 17 valandos, kai žmonės po darbo grįžta namo ir jau pradėję temti, paaiškėjo dar viena problema – gatvė buvo neapšviesta.

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, paklaustas dėl gatvių apšvietimo, spėjo, kad galbūt Ventos gatvėje apšvietimas reguliuojamas laikrodžiu, tad persukus laikrodžių rodykles, įvedant žiemos laiką, apšvietimas ėmė vėluoti.

Seniūnas  užtikrino, kad tuoj susisieks su Kuršėnų komunaliniu ūkiu, ir ši problema bus išspręsta, žmonės galės eiti nors ir vis dar  nesutvarkytais Ventos gatvės  takais, bet bent jau apšviestais.

Vilma KIBURTIENĖ

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts