Vaikai – aktyvūs bendruomenės nariai

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) Konstitucijos dieną paminėjo su Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniais. VTAS specialistė Monika Pažarauskienė skaitė paskaitą apie vaiko teises ir pareigas, o mokiniai aktyviai diskutavo, kad svarbu žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas bei jas priminti ne tik draugams, bet ir suaugusiems.

,,Labai svarbu su vaikais paminėti Konstitucijos dieną. Patys vaikai akcentavo savo teises ir pareigas, išgirdau, kad vaikams svarbiausia – jų teisė būti mylimiems, kad suaugę juos girdėtų. Vaikui svarbu turėti savo nuomonę, svarbu, kad kiti ją gerbtų. Vaikai susidomėję klausėsi paskaitos apie vaikų teises ir pareigas, aktyviai dalyvavo diskusijoje, o tai rodo, kad vaikams įdomu ir svarbu. Pokalbį puikiai iliustravo Vaiko konstitucijos, jas panoro turėti ne tik penktokai“, – sako Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė Monika Pažarauskienė.

Konstitucijos diena Raudėnų mokykloje buvo dviguba šventė. Šią dieną mokykla į svečius kvietėsi kelių profesijų atstovus, kad pasikalbėtų ir apie profesijas, ir apie visuomeninį kiekvieno žmogaus gyvenimą. ,,Aš – bendruomenės narys“ – taip pavadintas mokyklos renginys, skirtas Konstitucijos dienai. Tą dieną ir pamokos vyko kiek netradiciškai. Pirmiausia mokyklos direktorė Zita Bezarienė aptarė darbus su mokyklos taryba. Vaikai išsakė pageidavimus, kokio laisvalaikio po pamokų norėtų mokykloje, kaip šventėms puošti mokyklos erdves, kaip geriau organizuoti socialines valandas.

Etikos pamokos pavadintos ,,Tu esi ne vienas – tu vertybė“. Vaikai kalbėjo apie tai, kaip svarbu gerbti kitus ir būti suprastiems, kad kiekvieno nuomonė būtų išgirsta.

Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė vedė pamoką apie vaiko teises ir pareigas ir pabrėžė vaiko nuomonės svarbą bendruomenėje. Pamokas taip pat vedė ir policijos atstovai – jie akcentavo, kokia yra vaiko atsakomybė. Iki keturiolikos metų už vaiko nusižengimus atsakingi tėvai, o vyresni paaugliai už nusižengimus ir nusikaltimus jau atsako patys įstatymų nustatyta tvarka. Šioje pamokoje vaikai kalbėjo apie savo pareigą būti drausmingu bendruomenės nariu, gerai mokytis. Vaikus labai sudomino ir vaiko teisių gynėjo profesija, mokiniai klausė, kaip dirba vaiko teisių gynėjai, kur reikia mokytis, kad taptum vaiko teisių gynėju.

Šiaulių rajono Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras nusprendė, kad lapkričio mėnuo mokykloje bus tolerancijos mėnesiu – visi vieni kitiems padės, globos mažesnius, mokysis tolerancijos ir paslaugumo.

Šiaulių apskrities VTAS Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5-9 klasių mokinius, aktyviai dalyvavusius Konstitucijos dienos renginiuose apdovanojo Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos dovanomis: Vaiko konstitucija, saldainiais ir lipdukais.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pasaka – ne pasaka 

„Kaip Anupras su autobusais pykosi“ Kuršėnuose, Daugėlių paviete, gyvena senjoras-pensininkas-neįgalusis Anupras. Kadangi sveikatytė vis šlubuoja, jam dažnai reikia…