Vengianti tvarkytis įmonė priversta stabdyti savo veiklą       

Dėl planinio patikrinimo metu nustatytų pažeidimų, laikinai sustabdyta UAB „Senasis Paventys“ konditerijos įmonės (Vilniaus gatvė 49, Kuršėnai) veikla.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimo metu nustatė, kad įmonė nepašalino ankstesnio patikrinimo metu nustatytų  trūkumų.

Gamybos patalpos buvo nevalytos, taip pat nešvarūs, riebaluoti įrenginiai, lentynos, inventorius. Konditerijos gaminių gamybai buvo naudojamos netinkamos ir kontaktui su maistu nepritaikytos medžiagos. Rasta daugiau kaip 20 kilogramų nekokybiškų žaliavų (pažeistomis pakuotėmis, su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais ir kita). Sausų produktų sandėlyje žaliavų pakuotės buvo sudėtos į nešvarias plastikines dėžes, užterštas pelių išmatomis. Gamybos patalpose buvo laikomi nenaudojami pašaliniai daiktai. Šalutinių gamybos produktų talpos neženklintos, šiukšlėms rinkti naudojami kibirai nuo žaliavų, įmonė nenaikino kenkėjų. Kai kurie gaminiai (kremas, paruoštos cukraus dekoro detalės ir kitos) buvo laikomi ne pagal reikalavimus (po stalu ar ant plautuvių), ant jų pribirę nešvarumų.

„Tokių įmonių, kuriose būtų taip nepaisoma higienos reikalavimų, konditerijos pramonėje pasitaiko nedažnai. Stebina, kad atsakingi darbuotojai tiek mažai dėmesio skiria maisto ir žaliavų saugai, gamybos proceso, inventoriaus atnaujinimui, savikontrolei. Akivaizdu, kad administracija labiau rūpinasi gamybos apimčių didinimu, bet pamiršta apie žmonių darbo sąlygas, darbuotojai neaprūpinti net darbiniais drabužiais“, – komentavo patikrinime dalyvavusi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Specialistė teigė, jog minėta įmonė Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams žinoma kaip probleminė, jos veikla jau keletą metų priskiriama padidintos rizikos grupei, dėl jos veiklos gaunama ir vartotojų skundų. Įmonė buvo stabdoma, jai taikytos rinkos ribojimo priemonės bei skirtos administracinės nuobaudos.

Atnaujinti savo veiklą UAB „Senasis Paventys“ galės tik pašalinusi nustatytus trūkumus ir po pakartotinio inspektorių patikrinimo.

Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.
VMVT nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts