Vandalai siautėjo Kuršėnuose

Praėjusį savaitgalį vandalai siautėjo Kuršėnų miesto Daugėlių ir Kraštinėje gatvėje. Nuo piktavalių rankos nukentėjo knygų namelis bei trasų žymėjimo ženklai.

Nusiaubta bibliotekėlė

Pirmadienį rajono Viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė pastebėjo, kad Kuršėnuose, Daugėlių gatvėje, suniokotas bibliotekėlės namelis – išdaužyti visi trys durelių stiklai, įlaužtas durelių rėmas. Šalia namelio mėtėsi iš kažkur atitemptas metalinis tvoros segmentas (dalis). Juo turbūt ir buvo išdaužti stiklai ir sulaužytas durelių rėmas. Bibliotekėlės namelis daugiau nei prieš metus įrengtas bendruomenės jėgomis sutvarkytame trikampyje prie Sodžiaus gatvės. Nei po medžiais esantis knygų namelis, nei toliau esantys treniruokliai piktavalių nebuvo liečiami.

Pasak bibliotekos vedėjos, knygų bibliotekėlė Kuršėnuose nuo vandalų nukentėjo pirmą kartą.

„Kitos trys – skvere Daugėlių gatvės gale, ant autobusų stoties pastato bei miesto centre – piktavaliams neužkliuvo. Kiek kainuos remontas, negaliu pasakyti. Reikės pirkti stiklą, jį supjaustyti į mažesnius gabalus, ar pavyks sutvarkyti durelių rėmą, kuris viršuje sulūžęs, ar reikės daryti naujas dureles, pasakys tik atvykęs meistras“, – sakė J. Filinskė.

Diskusijos socialiniuose tinkluose

Po to, kai socialiniuose tinkluose buvo paviešinta apie nusiaubtą knygų namelį, kilo nemažas kipišas, nes apie suniokotą knygų namelį paviešinusi J. Filinskė parašė: „…Suaugę turime nelikti abejingi jaunimo kvailystėmis. Kol rinkau stiklus, jaunų merginų kompanija sugebėjo ant stalo (įrengtame netoliese esančioje poilsio zonoje – redakcijos pastaba) pašokti ir su riedlente pasistumdyti. Bet buvo gražiai mano išprašytos. Bet kas iš to…“

Į šį įrašą reagavo pačios merginos, kurios atsiprašė už savo veiksmus.

Rajono Tarybos narė Ada Grakauskienė rašė: „…aplinkui gyvena žmonės, reikia pasiklausinėti kažkas kažką bus matęs ar girdėjęs…“

Dar vien Tarybos narė Judita Šakočiuvienė stebėjosi: „Keista, kad tų namų šunys nesureagavo, kai kažkas, ne pilno proto, taip darbavosi…“

Į diskusiją įsijungusi užsienio lietuvė iš Anglijos pradžioje net nesuprato kas tai per pastatas, todėl diskusijos dalyviams teko aiškinti, jog tai „…yra tokios viešai visiems prieinamos bibliotekėlės, į kurias gali kas nori atnešti perskaitytas savo knygas ir pasiimti kitų padėtas. Perskaityti ir vėl atgal atnešti. Tokia savanoriška bibliotekėlė. Veikia jau daugiau kaip metai. Ir kažkam užkliuvo…“

„Nėra nei kaip komentuoti, net žodžių normalių negali rasti. Kur nueisime? O gal jau ir atėjome?“ – klausė bibliotekininkė Vida Ragauskienė.

Nusiaubė ženklus

Diskusijos socialiniuose tinkluose metu paaiškėjo, jog savaitgalį buvo suniokotas ne tik knygų namelis. Nuo vandalų nukentėjo ir Kraštinė gatvė.

„Tai kas čia per silpnapročiai įsisuko. Sekmadienio ryto vaizdas Kraštinėje gatvėje. Nulankstyti mažiausiai penki nuorodų apie paklotus magistralinius tinklus stulpeliai“, – savo komentare rašė šios gatvės gyventojas.

Panašu, kad naktį vandalai ėjo gatve ir lankstė ženklus. Kadangi ženklai sunkiai lankstosi, nes pagaminti iš kieto metalo, todėl galima tik spėti, jog piktavalių būta ne vieno.

Siautėjo ilgapirščiai

Per patį karantino vidurį Kuršėnų miesto seniūnijos darbuotojai pasodino gėles gatvėse įrengtuose vazonuose. Ir koks buvo darbuotojų nustebimas, jog po kelių dienų nuėjusi palaistyti gėlių, seniūnijos darbininkė nerado ką laistyti, nes dauguma pasodintų našlaičių buvo išrautos ir nusineštos.

Tuomet, balandžio pabaigoje, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė ir stebėjosi, ir piktinosi tokiu miestiečių elgesiu.

„Seniūnijos darbininkai ir aš pati sodinome gėles, kad tokiu slogiu karantino metu nors jos džiugintų ir keltų nuotaiką, kad miestas gražiau atrodytų, tačiau išvydus vaizdą gėlių vazonuose, net rankos nusvyro“, – sakė seniūno pavaduotoja.

Jai pritarė ir Gedimino seniūnaitijos seniūnaitis Darius Simonavičius.

„Labai gaila, bet Kuršėnų vagims karantinas negalioja. Pasodink gėlę, tai būtinai pavogs. Patiesk šaligatvį – pavogs plyteles. Va taip ir gyvenam“, – rašė jis socialiniuose tinkluose.

Po Joninių švenčių Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja G. Karkalienė sakė, jog kol kas negauta jokios informacijos apie vandalų siautėjimą mieste per šventes.

Paklausta apie vandalų siautėjimą praėjusį savaitgalį, pavaduotoja teigė, jog informacijos nei iš policijos, nei iš žmonių seniūnija negavo, tačiau redakcijai žadėjo pasidomėti šiais įvykiais.

Rimantas PETRAVIČIUS

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomasis atsirado

Prieš savaitę Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai, ieškodami dingusio be žinios  Vilnio Čaplinsko, žiniasklaidoje buvo paskelbę…