Valstybės diena Kuršėnuose

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną kuršėniškiai paminėjo pakeldami vėliavą prie Vyčio paminklo, giedodami „Tautišką giesmę“ ir klausydami akordeonininko Manto Lukausko.

Liepos 6 – oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Džiaugiamės, kad jau daug šimtmečių turime savo valstybę, karalių Mindaugą, savo žemę, savo istoriją, savo papročius, savo šventes ir tradicijas.

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną šventiškai nusiteikę kuršėniškiai jau iš ryto rinkosi Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurioje šv. Mišias už Tėvynę ir jos žmones aukojo kunigas Vytautas Kadys.

Po šv. Mišių šventinė eisena atėjo prie Vyčio paminklo, kur visiems sugiedojus „Tautišką giesmę“, iškelta Lietuvos vėliava.

Su švente visus pasveikino rajono Tarybos narys Alfredas Jonuška ir istorikė Janina Bartkevičienė, o prie paminklo padėtos mūsų trispalvės vėliavos spalvų gyvų gėlių puokštės.

Vakare Lauryno Ivinskio aikštėje  į „Tautiškos giesmės“ giedojimo akciją susirinko daugybė Kuršėnų miesto gyventojų  ir miesto svečių. Susirinkusieji klausėsi tiesioginės transliacijos iš Vilniaus Vingio parke vykusios Dainų šventės „Vardan tos…“ ir kartu su viso pasaulio lietuviais 21 valandą  sugiedojo Lietuvos himną – vieningai ir galingai įsiliedami į visame pasaulyje skambėjusį milijoninį lietuvių chorą.

Po himno giedojimo visi susirinko į Kuršėnų bažnyčią, į akordeonininko Manto Lukausko koncertą ir klasikinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ atidarymą.

Prieš pradedant šį jaunojo Kuršėnų talento koncertą sveikinimo žodį tarė parapijos klebonas Vytautas Kadys, kuriam nuo visų susirinkusiųjų į koncertą buvo įteiktas ūkininkų Baristų keptos duonos kepalas su palinkėjimu, kad niekada mūsų valstybės žmonėms nepritrūktų duonos kasdieninės.

Apie valandą trukęs akordeono muzikos koncertas sulaukė išskirtinai gausiai susirinkusių žmonių audringų plojimų. Koncerto pabaigoje visi plojo atsistoję dėkojo Mantui Lukauskui už padovanotas nuostabių garsų akimirkas.

Zenonas GESTAUTAS

Total
0
Dalinasi
Related Posts