Valstybės diena fekalijų tvaike 

Daugėlių gatvės 61-ojo namo gyventojai šventes praleido dusdami nuo fekalijų tvaiko. Name užsikišus kanalizacijai, fekalijos numušė kanalizacijos reviziją ir visas stovo turinys pasipylė į rūsį. Gyventojai aiškino, jog pagalbos ieškoti bandė pas namą administruojančius Kuršėnų komunalininkus, tačiau susisiekti nepavyko. Komunalininkai atkerta, jog apie avariją sužinojo tik pirmadienio vakare.


Avarija per šventes

Į redakciją paskambinę gyventojai pasakojo, kad kanalizacijos turinys tekėti į rūsį pradėjo šeštadienį po pietų.

„Pirmiausia vanduo ir kanalizacijos turinys ėmė kilti pirmojo aukšto voniose ir tualetuose. Po to, visas turinys plūstelėjo į rūsį, nes tekantis kanalizacijos vanduo numušė kanalizacijos reviziją (kanalizacijos valymui skirtos angos dangtį). Per keletą valandų fekalijos ėmė kauptis rūsyje ir jau vakare per slenksčius pradėjo veržtis į kai kurių gyventojų sandėliukus“, – pasakojo žmonės.

Į redakciją skambinę žmonės tvirtino, jog nurodytais telefonais bandė susisiekti su UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ darbuotojais, tačiau niekas neatsiliepė. Tad beveik tris paras teko kentėti fekalijų kvapą besiveržiantį per langus ir koridoriaus duris.

Pabandžius išvėdinti ir išdžiovinti besikaupiantį vandenį rūsyje, gyventojų butų langus ir laiptinę ėmė atakuoti musės, kurių spiečiai skraidė ir rūsyje.

Į redakciją paskambinęs pirmame aukšte gyvenantis vyriškis sakė, jog ir pernai per Valstybės dieną buvo užsikimšusi kanalizacija.

„Tuomet taip pat teko laukti tris dienas kol atkimšo. Kaip ir pernai, taip ir šiemet pirmiausia kvapas ėmė sklisti iš vonios ir tualeto bute, pradėjo kilti kanalizacijos turinys, tačiau laimei, kad neišsiliejo per viršų. Po to viskas nugarmėjo į rūsį. Iškentėjom sekmadienį, tačiau kai pirmadienį vakare grįžęs iš darbo pamačiau, kad avarija nelikviduota, puoliau skambinti komunalininkams. Gerai, kad  po septynių vakaro dar kažką pavyko rasti, nes savaitgalį prisiskambinti nepavyko. Vėliau sutikta kaimynė tvirtino, jog ir ji skambino į komunalinį“, – aiškino vyriškis.

Įtarinėja komunalininkus

Gyventojai tvirtino, jog kanalizacijos turinys į jų rūsius plūsta jau ne pirmą kartą.

„Tampa jau kone tradicija, kad avarijos atsitinka per šventes ar savaitgaliais, kai išsikviesti komunalinio ūkio darbuotojus beveik neįmanoma“, – aiškino žmonės.

Pasak jų, komunalininkai vis randa pasiteisinimų.

„Kaip elgtis mums, kai po kiekvieno tokio potvynio tenka plauti fekalijas iš rūsio sandėliukų, fekalijų tvaike gelbėti juose žemiau paliktus daiktus?“, – klausė žmonės.

Gyventojai įtarinėja komunalininkus specialiai netvarkant kanalizacijos nuolydžio, nes taip nuo namo sąskaitos už atliktus darbus galima nurašyti daugiau pinigų.

Kaltina gyventojus

Apie užsikimšusią kanalizaciją ir priežastis paklaustas UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Budrys redakciją informavo, kad apie užsikimšusią kanalizaciją buvo pranešta pirmadienį, šeštą vakaro.

„Skambinusi moteris sakė, kad rūsyje kažkas dvokia ir prašė atvažiuoti. Tai buvo atlikta antradienio rytmetį. Darbininkai iš kanalizacijos vamzdžio ištraukė gumulus popierinių nosinių ar servetėlių, kurios netirpsta vandenyje, išvalė susikaupusias fekalijas ir išplovė rūsį“, – apie priežastis ir atliktus darbus pasakojo įmonės vadovas.

Pasak direktoriaus, Daugėlių 61-ojo namo paskutinė laiptinė problematiška, nes dažniausia tenka važiuoti atkimšti būtent šios laiptinės kanalizacijos vamzdyno ir valyti rūsio.

Pernai šventė irgi fekalijų tvaike

Skaitytojams priminsime, kad pernai, švenčiant Valstybės dieną, šioje laiptinėje taip pat buvo užsikimšusi kanalizacija. Tuomet, irgi po trijų parų gyvenimo fekalijų tvaike, likviduodami kanalizacijos avariją Daugėlių gatvės 61-ajame name iš kanalizacijos vamzdžio alkūnės darbininkai ištraukė kažkokį skudurą, panašų į suplyšusį rankšluostį, ir gumulius išbrinkusių popierinių rankšluosčių.

Tąkart UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ Butų ūkio padalinio vadovas Eimantas Kirkutis „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad „nors šio namo paskutinės – penktosios laiptinės – surinkimo šulinėlis yra truputį ir aukščiau nei kiti, tačiau tai netrukdo kanalizacijos turiniui tinkamai nutekėti į miesto vamzdyną. Dažniausiai dėl užkimšimo yra kalti patys gyventojai. Ne kartą esame aiškinę, kad į kanalizaciją negalima mesti skudurų, popierinių rankšluosčių, indų plovimo kempinėlių, tačiau būtent šiuos daiktus dažniausiai ir ištraukiame iš vamzdyno“.

Skaitytojams priminsime, kad ir kiekvienoje sąskaitoje, ir skelbimų lentoje kiekvienoje namo laiptinėje yra nurodytas avarinės tarnybos, kuri dirba visą parą ir visą  savaitę, įskaitant ir švenčių dienas, telefonas. Paskambinus, pradžioje atsiliepia robotas, o nuspaudus nurodytą reikalingą skaičių, gyventojai sujungiami su budinčiu darbuotoju. Naktimis ir savaitgaliais bei švenčių dienomis budi po du darbuotojus, kurie atvažiuoja  lokalizuoti avarijos, o jau kitą dieną atvažiuoja brigada likviduoti gedimo ar avarijos.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts