Vaiko priežiūros atostogose buvęs patrulis pamiršo, ką įpareigoja policijos pareigūno vardas

Šiaulių apskrities policijos Kelių policijos tarnybos pareigūnai kovo 3-iosios rytą, Šiaulių rajone vykdydami prevencinę priemonę, skirtą neblaivių vairuotojų kontrolei, Bubių kaime sustabdė „Volkswagen Passat“, nuo kurio vairuotojo sklido alkoholio kvapas. Paaiškėjo, kad vairuotojas – tai Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis. Kolega pavadinti būtų nelabai tikslu, nes 32 metų vyras jau penkeri metai kaip nedirba, nes yra vaiko priežiūros atostogose.

Šis Šiaulių rajono gyventojas dirbti  Šiaulių apskrities policijoje pradėjo prieš dešimtmetį, tačiau realiai tedirbo penkerius metus. 2015 metų gruodį jis išėjo vaiko priežiūros atostogų, kuriose yra iki šiol, nes, gimus antram vaikui,  jis vėl pasinaudojo  teise pratęsti atostogas.

Matyt, per atostogų laikotarpį vyras tiek atsipalaidavo, kad užmiršo, ką įpareigoja  policijos pareigūno  vardas ir jį savo elgesiu pažemino.

Sulaikytasis tikrintis girtumą atsisakė. Girtumo patikros vengimas vairuotojo nuo atsakomybės negelbėja. Už girtumo patikrinimo vengimą  yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Todėl vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, esant  apsvaigus nuo alkoholio.

Nors sulaikytasis ir buvo atostogose, tačiau  nustatyta tvarka jo elgesį turi įvertinti Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius, kurio darbuotojai jau pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo. Pagal Vidaus tarnybos statutą, pareigūno vardo pažeminimas yra vienas iš atleidimo iš tarnybos pagrindų.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts