Pastatas, į kurį po renovacijos sugrįš mažieji, bus šiltas ir jaukus

Kužių miestelyje vyksta darbai, kurie labiausiai džiugina mažuosius kužiškius ir jų tėvelius. Vykdoma buvusio vaikų darželio „Vyturėlis“ pastato renovacija. Dabar vaikų darželio funkciją ir pastatą perėmė Kužių gimnazija. Šis pastatas dar 2015 metais buvo atrinktas renovacijai – atliktas jo energetinio efektyvumo auditas ir parengtas techninis projektas.

Kaip informavo Kužių gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Legačinskienė, vaikų tėveliai labai džiugiai sutiko šią naujieną.
„Mums tai buvo didelis siurprizas – kai rugsėjo pirmąją atvyko Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir pranešė, kad pastato renovacijai skirti pinigėliai, tai buvo begalinis džiaugsmas“, – kalbėjo Loreta Legačinskienė.

Pasinaudojus Aplinkos ministerijos savivaldybių viešųjų pastatų fondo finansine priemone, Šiaulių rajono savivaldybė gavo 250 tūkst. eurų kreditą rangos darbų apmokėjimui, kurį reikės gražinti per dešimt metų. Likusieji 105 tūkst. eurų skirti iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Dabar  pastato renovacijos darbus atlieka UAB „Akmens takas“ statybininkai. Diegiamos energinio efektyvumo priemonės – pastato pamatų ir sienų apšiltinimas, keičiamos inžinerinės sistemos, yra stengiamasi, kad pastatas atitiktų energinio efektyvumo C klasę.

„Įvykdžius rangos darbus, bus apšiltintas pastatas, pamatai, sienos, suremontuotas stogas, atnaujinta elektros instaliacija, santechnika, įrengtos šildomos grindys“, – užtikrino Ineta Navickaitė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja.

Kužių gimnazijos perimto pastato  renovaciją planuojama baigti iki kitų metų vasario mėnesio. Mažiesiems kužiškiams, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą, įrengtos grupės Kužių gimnazijoje, kur vaikai jaučiasi saugūs, gerai leidžia laiką, tėvelių nusiskundimų dėl laikinų patalpų Kužių gimnazijoje negauta.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts