Tvarkoma Ventos pakrantė


Praėjusią savaitę Kuršėnuose Ventos upė ir užutėkiai buvo „vaduojami“ nuo meldų, kitų žolių. Tai jau penkti metai, kai kartą metuose atliekami tokie darbai.

Valoma Venta

Speciali technika, kuri gali judėti ir vandenyje ir sausumoje, pirmiausia nupjaudavo prie kranto ar užutekyje augančius meldus ar kitas žoles. Jei visų meldų  ar kitų žolių nepavykdavo nupjauti iškart. Speciali įranga priplaukdavo dar kartą ir dar kartą. Po to jas sustumdavo į vieną vietą ir, ištraukę iš vandens, sukraudavo ar sustumdavo ant kranto į krūvas. Sukrauti į krūvas meldai buvo tuoj pat kraunami į specialų sunkvežimį, kuris greitai juos išveždavo. Darbai vyko užutėkyje ties senosiomis liuteronų kapinėmis, netoli Kuršėnų autobusų stoties.

Kuršėnų miesto seniūnijoje „Kuršėnų krašto žinias“ informavo, jog Ventos pakrančių tvarkymo darbai atliekami rajono savivaldybės užsakymu.

Vykdomi projektiniai įsipareigojimai

Pasak Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Renatos Ulvydienės, Ventos pakrančių tvarkymas – savivaldybės įsipareigojimų, įgyvendinus ES lėšomis finansuotą projektą „Ventos upės pakrančių Kuršėnų mieste sutvarkymas“, vykdymas. Pabaigus šį projektą buvo įsipareigota penkis metus prižiūrėti Ventos pakrantes, šienauti ataugančius meldus ir kitas žoles.
„Šiais metais iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų buvo skirta 14 tūkstančių eurų. Skelbtą konkursą laimėjo Ignalinos rajone įsikūrusi UAB „Vandens erdvė“, kuri pasiūlė mažiausią darbų atlikimo kainą. Ventos pakrantes ji pasiruošusi sutvarkyti už beveik 10,4 tūkstančio eurų. Pakrantes tvarkanti įmonė ne tik nupjauna meldus ar kitas žiles, bet jas ir išveža“, – sakė vedėja.

R. Ulvydienės žodžiais, meldynai šienaujami Ventos upėje ir užutėkiuose nuo Stasio Raštikio tilto iki geležinkelio tilto per Ventą.

Pasak vedėjos, šie metai paskutiniai, kai tam Aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje numatytos lėšos pagal įsipareigojimus Europos Sąjungai. Kitais metais lėšų reikės ieškoti iš Savivaldybės biudžeto, o svarbiausia – įtikinti politikus, kad skirti lėšas reikia, nes netvarkant meldynų, jie vėl suvešės ir užgoš Ventos upės vaizdą, apsunkins priėjimą prie vandens.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS fotoreportažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts