Tradicinę Raudėnų šventę vainikavo atlaidai

Dvi dienas Raudėnų kaime vyko tradicinė šventė „Gandrus ir vasarą palydint“, kurią vainikavo Šv. Baltramiejaus atlaidai, sukvietę į 140-uosius metus skaičiuojančią Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčią.

Šeštadienį Raudėnų kaimo gyventojai ir vasarotojai dalyvavo edukacinėse veiklose bei vakariniame šventiniame koncerte, kuriame koncertavo Raudėnų liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“ bei Kelmės rajono Užvenčio liaudiškos muzikos kapela „Venta“.

Sekmadienio vidudienį į tradicinius Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčios atlaidus rinkosi Raudėnų seniūnijos gyventojai, svečiai, kuriuos pasitiko Raudėnų seniūnijos seniūnas Antanas Venckus.

Šv. Mišias aukojo ir įkvepiantį pamokslą pasakė kunigas pranciškonas Severinas Holocher. Raudėnų parapijos klebono pareigas atliekantis monsinjoras Vytautas Kadys padėkojo visiems kaimo ir apylinkių žmonėms, geranoriškai ir altruistiškai prisidėjusiems prie pasirengimo šventei ir jos organizavimo. Rajono meras Antanas Bezaras nuoširdžias padėkas įteikė Stanislavai Aldonai Šimkienei, nuoširdžiai prižiūrinčiai, tvarkančiai Parapijos namus, padėkota ir ūkininkui Henrikui Starasotnikovui už nuolatinę pagalbą remiant kaimo šventes. Raudėnų seniūnaitė Jovita Lubienė, viena šios šventės organizatorių, padėkojo visiems, kurie susitelkė rengti šventę.

Po atlaidų šv. Mišių literatūrinę kompoziciją „Ieškodami žmogaus“, skirtą kapucinų vienuolio, kunigo Tėvo Stanislovo atminimui pristatė Bazilionų miestelio mėgėjų teatro aktoriai ir dainininkai, suburti režisierės Birutės Sinkevičienės. Prisiminta, kaip Tėvas Stanislovas mylėjo žmones ir Dievą, kaip skleidė savo išmintį apie svarbiausias vertybes.

Išėję iš bažnyčios atlaidų dalyviai buvo sutikti bendruomeninėmis vaišėmis – gardžiu šiupiniu.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts