Gaisrai ir kitos nelaimės              

                Gaisras granulių gamybos įmonėje

Dapkūnų kaime (Meškuičių seniūnija) gaisras kilo granulių gamybos įmonėje.

Šeštadienį, apie pusę aštuonių vakaro, buvo pranešta apie gaisrą medienos granulių gamybos įmonėje Dapkūnų kaime, Šiaulių gatvėje.

Atvykus ugniagesiams-gelbėtojams, metaliniame 2,5×2,5 metro, 7 metrų aukščio metalinių konstrukcijų bunkeryje degė medžio pjuvenos. Bunkeris apskardintas skarda. Gaisro metu išdegė bunkerio vidus, nukrito keli bunkerio išorės skardos lakštai. 19.50 val. įvesta KOAP grandis. Gamybinio pastato viduje rasti dar trys gaisro židiniai pjuvenų ir jų dulkių transportavimo vamzdynuose. Gaisro priežastys nustatinėjamos.

Degė vasaros virtuvė

Verbūnų kaime, Varčiulių gatvėje, degė lauko virtuvė.

Apie gaisrą, kilusį vasaros virtuvėje, pranešta apie ketvirtą valandą ryto. Jau po 20 minučių gaisro vietoje darbavosi ugniagesiai-gelbėtojai. Atvykus pirmam ugniagesių ekipažui, mūrinė 5×4 metrų pločio lauko virtuvė degė atvira liepsna. Kilo pavojus ir vos už metro stovinčiam mediniam gyvenamajam namui bei šalia įrengtai medinei pavėsinei.

Per pusvalandį gaisras buvo likviduotas. Šalia esantys pastatai buvo išgelbėti.

Gaisro metu sudegė šiferio stogas ir kitos degiosios lauko virtuvės detalės bei virtuvėje buvę namų apyvokos daiktai.

Gaisro priežastys nustatinėjamos. Neatmetama ir padegimo versija.

Atliko gelbėjimo darbus

* Liepos 5-ąją, apie 17 valandą, ugniagesių-gelbėtojų pagalbos prireikė Aukštelkės (Bubių seniūnija) kaime Poilsio gatvės 11A daugiabutyje.

Namo gyventojai pastebėjo, jog visą dieną nesimato vieno iš kaimynų. Buvo bandyta belstis į jo buto duris, tačiau jų vyriškis neatidarė. Kaimynai baiminosi, kad kažkas nutiko.

Atvykę ugniagesiai-gelbėtojai į butą pateko per langą ir aptiko ant grindų gulintį 48-erių metų buto savininką. Vyriškis buvo sąmoningas.

Nesuradus buto raktų, buvo išlaužtos laukujės durys ir į vidų įleisti medikai.
* Liepos 8-ąją, apie 23 valandą, ugniagesiai skubėjo į Tvibių kaimą (Šiaulių kaimiškoji seniūnija).

Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs vyriškis pranešė, jog ant važiuojamosios kelio dalies yra nuvirtęs medis. Atvykę Bazilionų UK SPT-2 ugniagesiai nulūžusią medžio šaką supjaustė grandininiu pjūklu ir pašalinoa nuo važiuojamosios kelio dalies. Kelias buvo nušluotas nuo šakų ir pjuvenų.

* Liepos 9-ąją apie pusę dešimtos ryto ugniagesiai skubėjo prie Gudelių ežero (Kairių seniūnija)
Buvo gautas pranešimas, kad iš valties iškrito žvejys ir jau 10 minučių neatsiranda.

Atvykę ugniagesiai-gelbėtojai valtimi atliko žvalgybą ežere. Maždaug už 80 metrų nuo kranto rastas plūduriuojantis 57-erių metų vyriškis. Žmogus ištrauktas į krantą, kur medikai jį reanimavo, tačiau atgaivinti nepavyko. Valtis, kuria plaukė žuvusysis, buvo rasta krante.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts