Tėvynę mylinčių šeimų pavyzdžiai – įkvepia

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga dalijamės gražiais pavyzdžiais apie valstybei tarnaujančių pareigūnų šeimose puoselėjamą tautiškumą ir meilę savo šaliai.

ŠEIMĄ VIENIJA NORAS PADĖTI KITIEMS

Toma ir Kęstutis Strumilos kartu jau 8 metus. Augina dvejų metukų dukrelę Gailę. Toma – Raseinių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja, Kęstutis – Raseinių priešgaisrinė saugos tarnybos ugniagesys – gelbėtojas.

„Mes tikrai labai mylime savo šalį! Valstybinės šventės mūsų šeimai labai svarbios, tad einame ne tik į renginius, bet šia proga visuomet susirenkam su artimaisiais. Galbūt taip buvome auginti, kad reikia gerbti ir puoselėti savo šalies tradicijas, tada ir meilė tėvynei įskiepijama“, – pasakoja Toma.

Uniforma pareigūnei ne naujiena: „nuo vaikystės matydavau ir labai žavėjausi uniformuotais žmonėmis, nes senelis buvo pareigūnas. Pati baigiau bazinius karinius mokymus, o štai jau 4 metus pati esu policijos pareigūnė“.

Raseiniškių pora sako, kad juos vienija noras padėti kitiems. „Svarbiausi momentai darbe, kai tenka skubėti į nelaimės vietą, kai turi nuraminti ar paguosti bėdos ištiktą žmogų. O maloniausia, kai sulauki padėkos už palaikymą sunkią akimirką. Tada jauti, koks prasmingas tavo darbas“ – šypsosi pareigūnė.

PATRIOTIŠKUMĄ UGDO SAVO PAVYZDŽIU

Aurelijus Koskus – Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės vadas, jo žmona Deimantė – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės štabo seržantė. Uniformas vilkintys tėvai – geriausias patriotiškumo pavyzdys dviem dukroms.

„Pas mus šeimoje tikrai neliūdna. Vyresnioji dukra beveik 18-os, jau savarankiška, svajoja ir tvirtai pasiryžusi būti medike, kad galėtų padėti žmonėms. 7-erių mažoji kol kas labiausiai mėgsta su tėčiu muzikuoti ir dainuoti“ – pasakoja Deimantė.

Koskų šeimai valstybinės šventės labai svarbios. Anot Aurelijaus, tik rodydamas pavyzdį išmokysi vaikus mylėti savo šalį: „daug keliaujame po Lietuvą, su dukrom padainuojam lietuviškai, jeigu einame į minėjimą – pasipuošiam lietuviška atributika, vaikai mato kaip elgiasi tėvai ir aiškinti jiems jau nieko nebereikia“.

Kovo 11-osios proga Aurelijui Koskui įteiktas apdovanojimas už 25 tarnybos metus policijoje.

„Sunku net lyginti, kaip viskas pasikeitė per tuos pora dešimtmečių. Kai pradėjau tarnybą, turėjom labai mažai
priemonių, beveik visada patruliuodavom pėsčiomis ir per dieną nueidavom ne vieną dešimtį kilometrų. O jeigu bent kartą per mėnesį gaudavai progą dirbti su automobiliu – būdavo didžiausia šventė. Dabar esame viskuo aprūpinti, turime naujausią techniką, galime tobulintis, sportuoti. Man šis darbas visuomet labai patiko,
tačiau turėdamas didelę patirtį galiu geriau įvertinti šios dienos privalumus ir puikiai matau, kiek daug pažengėme į priekį. Ir policija atspindi tik dalį to, kaip gerai šiandien gyvename laisvoje šalyje, kokias dideles turime galimybes, kiek daug galime pasiekti“ – su šypsena pasakoja pareigūnas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts