Tęsiasi būsimo bibliotekos pastato rekonstrukcija

Kuršėniškiai jau pastebėjo, kad dar labiau pasikeitė buvusios universalinės parduotuvės, o vėliau – Jaunimo centro pastatas. Tęsiasi pradėtas įgyvendinti projektas, kuriuo pastatas Vytauto gatvėje, taptų Savivaldybės viešąja biblioteka.

Darbai nesustojo

Daugiau nei prieš metus prasidėję darbai tęsiasi. Matyti žymiai ryškesni pokyčiai. Pastatas „apaugęs“ pastoliais. Statybininkai jau beveik baigė mūryti trečiojo aukšto sienas.

Darbus vykdo mažiausią kainą pasiūliusi UAB „Telšių meistras“. Projekto vertė 1,2 milijono eurų. Dar kiek daugiau nei 200 tūkstančių eurų reikės bibliotekos įrangai, baldams įsigyti. Pinigų ir rekonstrukcijos pradžioje, ir pernai skirta iš Savivaldybės biudžeto. Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, kalbėdamas apie šių metų darbus, yra užsiminęs, kad šiais metais lėšų planuojama gauti iš Valstybės investicijų programos (VIP), o gavus VIP lėšų, darbus planuojama paspartinti, o jei šių lėšų gauti nepavyktų, Savivaldybė skirtų panašią sumą kaip ir pernai, tačiau pastato rekonstrukcijos pabaiga nusikeltų tolyn.

Įsikurs moderni biblioteka

„Kuršėnų krašto žinios“ jau rašė, kad pastatas bus rekonstruotas, pristatant vieną aukštą, kad viena pastato dalis būtų trijų aukštų, o kita – dviejų. Rūsyje bus įrengta knygų fondo saugykla, archyvas, konferencijų salė. Bus įrengta ir parodų salė. Bus suformuotos dvi terasos ant stogo. Viena jų – skirta kameriniams renginiams, kita – kaip apžvalgos aikštelė, nes pastatas stovi ant kalno ir iš čia atsiveria graži Ventos upės slėnio panorama, o statinio atsiradimas tinkamoje vietoje papuoš Kuršėnus.

Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems. Tam bus skirtas liftas. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta šalia esančioje Gedimino gatvėje. Rekonstruotas pastatas bus L formos, todėl vidiniame kiemelyje žadama suformuoti amfiteatrą, skirtą įvairiems renginiams.

Įrengta biblioteka atitiks šiuolaikinės bibliotekos standartus, nes šiais laikais tai nebėra tik ta vieta, kur ateinama knygų pasiimti. Jos paskirtis daug platesnė – čia žmonės ateina po darbo, skaito knygas, bendrauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, rašo mokslinius darbus, naudojasi šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis.

Rimantas PETRAVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts