Tautodailininkės, keramikės Alės Ušinskienės darbų paroda „XVI–XVIII a. liaudies raštai”

Alė Ušinskienė – tautodailininkė, keramikė, nuo 2002 m. gyvenanti ir kurianti Naisiuose. Lipdo iš šamoto molio indus, vyksta į muges. Daugiau kaip prieš aštuoniolika metų tapusi Tautodailininkų sąjungos nare, lyg ir suradusį savąjį kūrybos stilių, ji vis tiek dar mokosi iš kitų bei savęs. Su savo darbais dalyvauja Vilniuje Kaziuko mugėje, Sartuose bei kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. „Smagu, kad žmonės sugrįžta. Patys įvertina nusipirkę ir rekomenduoja kitiems“, – sako A. Ušinskienė. Širdžiai mielos kūrybos A. Ušinskienė gali imtis tik pavakarę grįžusi po tiesioginio darbo dienos arba savaitgaliais. Nors su moliu ji dirba ir keramikos įmonėje Šiauliuose.

A. Ušinskienė – iš tų molio meistrų, kurie siekia savo kūryboje išlaikyti tautos tradicijas. Žmonėms ypač patinka jos puodynės, papuoštos paukščiukais. Tautodailininkė domisi senoviniais kad ir audimo, drožimo raštais – juos esą galima pritaikyti ir keramikoje. „Visi tie raštai – lietuviški. Širdis apsąla – galėčiau sėdėti ir sėdėti prie tų raštų. Aišku, ir pasikopijuoji, paskui žiūri, kur tiktų – ar ant lėkštės, ar ant kokio dubens“, – A. Ušinskienė neslepia grožio kūrimo paslapčių.
Kūryba Alę paviliojo gal ir neatsitiktinai. Ji jau nuo mažens mėgo piešti – ir dabar yra išsaugojusi tapybos reikmenis. Lankydavosi parodose. Jos tėvelis, kad ir elektriku dirbdamas, visą gyvenimą tapė. Tėvelio sesuo – žinoma tautodailininkė, tapytoja. Matyt, genai lėmė ir Alės pomėgį.

ŠRSKC Naisių filialo informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts